Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

DÜNKÜ maç, Fenerbahçe için bir test maçı sayılmalıydı.

Aykut Kocaman, bir “teknik direktör takımı” yaratmak istiyor. Böyle bir isteğiniz varsa rakibin kim olduğundan ve sahaya çıkardığınız oyuncuların isimlerinden bağımsız olarak aynı oyunu oynatabiliyor olmalısınız.
Bu açıdan baktığımızda Fenerbahçe’nin testi geçtiğini söylemeliyiz. Karşısında bir alt kümede olmasına karşın saygı duyulması gereken bir rakip vardı ve Fenerbahçe, Kocaman’ın istediği takım olmak yolunda çok mesafe aldığını gösterdi. Bu, yediği gol için de geçerli, attığı goller için de!

KENDİNİ İSPATLAMIŞ
TÜM takımın hem savunmayı hem hücumu düşünmesini isteyen bir hocanın takımı, bir kez daha maçın başında yenik duruma düştü. Golü daha önce Sinan’dan da yiyebilirlerdi, direkten dönen topa şükrettiler ama Dialiba’nın defans arkasına 2. koşusunda gol bulmuş olması, düşündürücü.
F.Bahçeliler için önemli olan şüphesiz öncelikle turu geçmekti ancak “gençlerin” ne yapacağı da önemliydi. Oğuz Kağan kendisini ispat etmiş, artık ligde de daha fazla süre alacak ve gelecek sezon için kazanç olacak. Eljif Elmas, yaşından ve tecrübesinden beklenmeyecek kadar olgun. Nispeten kolay maçlarda süre aldıkça güçlenecek, lige alışacak ve o da gelecek sezonun bir şeyler beklenen oyuncusu olacak.
Samed’i bilinçli olarak sona bıraktım. Bir sırat köprüsünden geçiyor. Alt yaş gruplarında kendisine sağlanan pozisyonu bu düzeyde bulabilmesi olanaksız. Ama önüne çıkan büyük bir fırsat var ve dün bu fırsatı kullanabileceğinin işaretlerini verdi. Kocaman’ı kutluyorum, Fenerbahçe’nin bu mali yapı içinde bu tür deneyimlere ve kazanımlara ihtiyacı var. Darısı diğer kulüplerin başına.
Böylece bir ay içinde 3 Fenerbahçe–Beşiktaş maçı izleyeceğiz ki sıkı bir eğlence olacak!