Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Sezon başında kalecilerinin performansını gördükten sonra şöyle düşünüyordum: Fenerbahçe’nin herhangi bir maçı kazanması için en az iki gol atması lazım. Dünkü maçı seyrettikten sonra şunu söyleyebilirim ki, en az üç gol atması lazım.

Kalecileri dün yer değiştirmiş olsaydık, Fenerbahçe’nin maçı 4-0 kazanması işten bile değildi. Recep kurdurduğu barajın ne işe yaradığını bile bilmiyor. Frikik atışında topa vurulmadan kalecinin yerinden hareket etmemesi gerektiğini bile bilmiyordu. İkinci golde de çok kolayca yumrukla uzaklaştırabileceği bir topu seyretmesi, en temel kaleci bilgilerinden yoksun olduğunu gösteriyor. Fenerbahçe yöneticilerinin futbolcu aramak için Brezilyalar’a kadar gitmesine gerek yok. Orta Avrupa’daki herhangi bir sıradan kaleci bile Fenerbahçe’nin bugünkü lig sıralamasındaki yerini kolayca değiştirebilir. Gençlerbirliği’nin ikinci kalecisi Botanjic bile kadrosuna kattığı zaman Fenerbahçe’ye rahat bir nefes aldırabilecek nitelikte. Böyle bir çok kaleci bulunabilir. Kalecisiz oynamak her futbol takımının başarabileceği bir iş değil. Fenerbahçe yöneticileri bu sabahtan itibaren bu sorunu nasıl çözeceklerini düşünmek zorundalar.

Dünkü maçın genelini izlediğinizde bir gerçek ortaya çıktı ki, Fenerbahçe mücadele etmeyi başardığı, istekli oynadığı zaman Türkiye liglerinde her takımla galibiyete oynayabilir. Dünkü oyunda özellikle Beşiktaş’ın ilk golünden sonra sergilenen performans bunu gösteriyor.

Beşiktaş ile aradaki puan farkına aldanmamak gerek. Gerçi dünkü sonuçla Kartal, şampiyonluk için yolun yarısını geçti ama onların da mücadeleci takımlar karşısında iyi oynayamadıklarını görmek gerek. Bu nedenle ara transferde yapılacak akıllı transferlerle Fenerbahçe kaleci ve forvet sorununu çözümleyebilirse, lig yarışını sonuna kadar sürdürebileceğini dünkü oyunuyla ortaya koydu.