Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Acı bir fotoğraf

Dün ligin en zayıf takımıyla kendi sahasında mücadele eden Fenerbahçe, bu sezonun ikinci yarsında görmeye alıştığımızdan çok farklı değildi.

En basit hareketleri bile yapmayı unutmuş oyuncular, kendisini kaderin rüzgarlarına bırakmış bir teknik yönetim ve sonucu dünkü futbol. Buna da artık ne kadar futbol diyebilirsek…

Ligin başında şampiyonluğa oynayacak iki takıma birden sahip görünen bir kulübün, ne durumlara düşürüldüğünün acı bir fotoğrafı…

Üzerinde Sarı-Lacivert forma olup da dün sahaya çıkan herhangi bir oyuncu, Türkiye Ligi’nin başa oynayan herhangi bir takımında kendisine rahatlıkla yer bulabilecek kapasitedeydi. Ama buna rağmen ortaya çıkan Fenerbahçe tablosu, bir tek şekilde açıklanabilir; beceriksiz bir yönetim.

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz Diyarbakır maçından beri yönetilmediği çok açık. Werner Lorant’la yolların ayrılmasından sonra bir teknik direktör bulmak yerine, fantezilerle uğraşmayı tercih eden yönetim, hem bu sezonki tablonun hem de dünkü esneten maçın tek sorumlusudur. Bu takımın ligi bıraktığı bir aydır biliniyor.. Bir aydır bir teknik direktör bulamayan ve yeni teknik direktörün hem Türkiye gerçeklerini hem de takımın geleceğine alışmasını ve proje yapmasını sağlamayan yönetim, gelecek sezonki olası kaybı da bugünden hazırlıyor.

Galiba bu sezon, ileride hafızalarımızda, sadece 6-0’lık Galatasaray galibiyetiyle hatırlanacak bir sezon olacak. Bir de tarihin en başarısız Fenerbahçe Yönetimi’nin iktidarda kalmaya direndiği bir sezon olarak hatırlanacak.