Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe dün inanılmaz bir presle oynadığı maçta Gençlerbirliği’ni kelimenin tam manasıyla şaşkına çevirdi. Sezon başından beri koşmadığı için, yardımlaşmadığı için, topa basmadığı için eleştirilen Fenerbahçeli oyuncular, dün bir tek maçta adeta bütün sezonun acısını çıkardılar.

Gençlerbirliği yetenekli oyuncularına rağmen futbol oynamaktan çok rakibi sinirlendirmek esasına dayalı bir taktikle mücadele etti. Birinci devrede bunda başarılı da oldular ama Fenerbahçe’nin yıldızlarının sinirlerine çabuk hakim olmaları amaçlarına ulaşmalarını engelledi. Gençlerbirliği’nin Beşiktaş ile oynadığı kupa maçında ortaya koyduğu bu taktik Kadıköy’de işe yaramadı. Bunda en önemli neden Fenerbahçeli futbolcuların ayağa düzgün paslarla oynamaları ve cehennemi bir presi 90 dakika, usanmadan ve yorulmadan ortaya koymasıydı.

Fenerbahçe dün Gençlerbirliği karşısında oynadığı futbolu dünyanın hangi takımına karşı sergilese sahadan galibiyetle ayrılırdı. 11 Nisan’da oynanacak kupa maçının da kostümlü provası şeklindeki maçta hakemin Gençlerbirliği oyucularının kötü niyetli oyunlarına uzun süre göz yumması maçın tarihi bir farkla sonuçlanmasının önünde önemli bir engel oldu. Bütün takdir haklarını rakip takımdan yana kullanan hakem, Fenerbahçe’nin önümüzdeki maçlarda asıl mücadele etmesi gereken şeyin ne olduğunu da gösterdi.

Mustafa Denizli ile sezonun başından beri ne zaman konuştuysak bana hep Fenerbahçe’nin bir takım olduğu zaman başarılı olacağını söylemişti. Dün görüldü ki, Fenerbahçe gerçekten kelimenin tam anlamıyla bir takım olma yolunda çok önemli mesafeler katetmiş. Sanıyorum bu sezon Fenerbahçe şampiyon olmasa bile taraftarını çok mutlu edecek.