Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Strese rağmen rekor

Fenerbahçe dün, yine bir Denizlispor galibiyeti ile başladığı kendi sahasındaki lig maçlarını kazanma serisine, yine bir Denizlispor maçıyla rekor kırarak devam etti.

Hafta boyunca gereksiz strese sokulan takımın, bu maçta çok zorlanacağı bekleniyordu. Ancak karşısındaki rakip, Fenerbahçe’nin bu durumundan yararlanmaya ne gücü ne de niyeti olmayan bir takımdı. Biraz bu durumun yardımıyla Fenerbahçe, taraftarlarını çok mutlu etmese de rahat bir galibiyet aldı.

Mustafa Denizli’nin, oyuncu değişikliği hakkını maçın 65’inci dakikasına kadar kullanmaması, ikinci yarının başından itibaren Fenerbahçe’yi sıkıntıya soktuysa da, Denizlispor organize bir takım olmadığı için bundan yararlanmayı başaramadı.

Fenerbahçe sahaya Rapajc ve Johnson’suz bir kadroyla çıktı. Rapajc’in neden kesildiğini biliyoruz ama Johnson’un uzun süre neden yedekte tutulduğunu anlamakta güçlük çektik. Özellikle Yusuf’un ilk yarım saat dışında kalan zamanlardaki düşük performansı ve isteksizliğine rağmen Fenerbahçe’de oyuncu değişikliğinin yapılmamış olması, anlaşılması gerçekten zor bir olaydı.

Dün Ali Güneş, kaçırdığı gol pozisyonları nedeniyle taraftarlardan zaman zaman tepki aldı. Ancak bu tepkiyi gösterenlerin neden o gol pozisyonlarında Ali Güneş’in olduğunu da düşünmeleri gerek.

Maçın hakemi Murat Ilgaz, Fenerbahçe’nin ilk yarıda Yusuf’a yapılan mutlak penaltısını vermediği gibi, bütün pozisyonlara uzak kaldı ve atağa çıkan Fenerbahçe’nin sık sık faullerle engellenmesine de seyirci kaldı.