Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Dün Erzurum’a fark yapmak için gelen Fenerbahçe, beklemediği bir rakiple karşılaştı. Maçın ilk yarısında, sanki şampiyonluğa oynayan Erzurum, küme düşüp, eleğini duvara asmış takım Fenerbahçe’ydi.

Fenerbahçe defansının üst üste yaptığı inanılmaz hatalar, Erzurum’un golünün geleceğini gösteriyordu. Nitekim Erzurumspor, kaçan yüzde yüz pozisyonların ardından golünü buldu. Fenerbahçe defansı hem bu golde, hem de ondan önceki pozisyonlarda sezon başından beri yaptığı hataları tekrarladı. İlk toplara müdahale edemedi, defans ikilisinin arasına atılan topların hepsini de kaçırdı. İlk 45 dakikada Rüştü adeta bir libero gibi oynayarak Erzurum ataklarının tehlike yaratmamasını sağladı. Bu yarı boyunca havadan oynamakta ısrar eden Fenerbahçe’nin bir türlü oyun kuramaması, fark bekleyen taraftarın maçı tedirginlikle izlemesine neden oldu.

İkinci yarıya Revivo ve Yusuf’un yerine Johnson ve Serhat’ı alarak başlayan Fenerbahçe, topu yere indirince aradığı golleri de bulup öne geçti.

Dünkü karşılaşmanın genelinde Rüştü’den başka ne yapılması gerektiğinin bilincinde olan tek bir futbolcu dahi yoktu. Bu arada Fenerbahçe’nin şansının uzun süre direklere takıldığını da söylemek gerekir.

Maçın tecrübesiz hakemi Musa Eryılmaz iyi niyetli oyuncuların da işini zorlaştırmaması sonucunda çok önemli bir hata yapmadan 90 dakikayı tamamlayabildi.