Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Top sihirbazları

Son yıllarda böylesine, foto-finişe bir lig yaşamadık. Bu sene öyle görünüyor ki, Türkiye Ligi’nin iki şampiyonu birden olacak. Kazanmaları gereken her maçı kazanan iki takımdan biri şampiyonluk tacını başına takacak, ama öbürü de en az şampiyon kadar alkışı hak edecek.

Dün hakem Ali Uluyol, maçın daha başında Serhat’a yapılan açık penaltıyı çalabilme cesaretini kendisinde bulabilseydi, çok daha farklı bir maç izleyecektik. Ancak Ali Uluyol, üzerine yapışmış Galatasaraylılık etiketini silme telaşıyla maçı idare etmeye çalışırken, bu önemli pozisyonu kaçırdı. Dün Kadıköy’de stresi çok yüksek bir maça tanık olduk. Her iki takım da üzerlerine binen ağır yükün altında ezilip, kendi gerçek futbollarını ortaya koyamadı. Dün bence Fenerbahçe’de sahanın yıldızı Lazetiç’ti. İnanılmaz çalışkanlığıyla Sarı-Lacivertli takımın orta sahasını tek başına ayakta tuttu. İkinci önemli isim ise, Haim Revivo idi. Ayakta alkışlanacak iki süper golle Fenerbahçe’nin korkulu bir rüyadan uyanmasını sağladı.

Dün sahada, Andersson olmamalıydı. Maçın başındaki girişimlerin ardından Andersson, her topu ezerek Fenerbahçe’nin sonunda belki de averaja kalabilecek şampiyonluğunu erteledi. Şunu görmek lazım; Fenerbahçe şampiyon olacaksa, bu büyük ölçüde top sihirbazı oyunculardan olacak.

Şimdi herkes gelecek pazarı bekleyecek. Fenerbahçe, bu tabloda şampiyonluğa daha yakın. Önümüzdeki hafta Mustafa Denizli, yeni bir sürpriz yapmazsa Fenerbahçe en azından 1 puan alarak bu yılın şampiyonu olacak.