Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

İlginç bir hakem

Dün Kadıköy’de maçtan çok, ilginç bir hakem izledim. Fenerbahçe’nin yüzde 100’lük iki penaltısını çalmadığı gibi Beşiktaşlı oyuculara gösterdiği aşırı müsamaha ve göstermediği kartlarla maça damgasını vurdu.

Yan hakem Binali Kartal, olmayan bir pozisyonda faul bayrağını kaldırdığı yetmiyormuş gibi, Beşiktaş’ın golündeki açık ofsaytı da görmeyerek maçın Fenerbahçe tarafından kopartılmasını önledi.

O dakikaya kadar 1-0 üstün olmanın da avantajıyla gayet organize bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe, golden sonra bozuldu ve Beşiktaş’ın ekmeğine yağ sürdü. Andersson’un her zamanki hastalığı ofsayta çok düşmesi, Fenerbahçe’nin bütün hücum organizasyonlarını başlamadan bitirdi. Yorulan Ceyhun’un Ogün Temizkanoğlu ile değiştirilmesi ise Fenerbahçe’nin orta sahadaki gücünü azalttı.

Uzun süren sakatlıktan sonra sahaya çıkan Ogün, böyle bir maçın stresiyle başedebilecek fizik ve moral gücüne sahip değildi. Fenerbahçe’nin maçı kazanması için aslında her şart vardı. Nihat’ın sakatlığı, Tümer’in oyundan erken atılması ve Beşiktaş’ın bütün organizasyon yeteneğinin kaybolması büyük bir avantajdı ama, Fenerbahçe bunu kullanamadı. Bu maça Beşiktaşlı olduğu herkesçe bilinen Orhan Erdemir’i verenler, istedikleri sonucu aldılar. Ama buna rağmen Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna engel olmayı başaramayacaklar.