Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Çok üzülmedim

Kadıköy’de dün gerçekten iyi bir mücadele izledik. Fenerbahçe, uzun bir süre sonra savaşan, 10 kişi kalmasına rağmen, kazanmaya çalışan bir takım hüviyetindeydi.

Johnson’un yaptığı tek bir hata, maçın kaderini değiştirdi. Ama böyle maçlarda bu tür hataların yapılması kaçınılmaz ve kaçınılmaz hatayı yapmayan maçı kazanabiliyor.

Fatih’in kırmızı kartla oyun dışı kalması, maçın bütün seyrini değiştirdi. Nitekim Fatih’in oyundan atıldığı dakikaya kadar topu daha çok kullanan Fenerbahçe’ydi. Ancak Fatih’in yaptığı lüzumsuz hareketler, oyunun dengelenmesine yol açtı.

Fenerbahçe, beklenenden daha çok mücadele etti. Sadece rakibiyle değil, aynı zamanda sahanın olumsuzluklarıyla da savaştı. Bu maçtan sonra Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansının matematiksel olarak azaldığını söylemek mümkün. Ancak sahada gerçekten savaşan bir takımı gördükten sonra matematiğin gerçek hayatla bağdaşmayabileceğini söylemek de mümkün.

Karşılaşmanın hakemi Ali Aydın, önemli hatalar yapmadı. Ancak oyunun dengesinin bozulmasında, çaldığı ve çalmadığı düdüklerle, gösterip göstermediği kartlarla etkili oldu.

Dünkü maçı izledikten sonra bir Fenerbahçeli olarak, çok üzülmediğimi söylemeliyim. Maçın neredeyse 70 dakikasında savaşan bir takımı izlemek, bir taraftar olarak beni mutlu etti. Ama bu mücadele gücü, oyunu kazanmaya yetmedi. Klasik bir tabir ama, artık önümüzdeki haftalara bakacağız.