Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe, dün bir antrenman maçı oynadı. Kayserispor, İstanbul’a belli ki az gol yiyerek mağlup olmaya gelmişti. Ancak bunda başarılı olamadılar. Bir tek devreye 6 gol sığdıran Fenerbahçe, bir kez daha görüldü ki, ilk golü bulana kadar çok sıkıntı çekiyor.

Kendi yarı sahasında 11 kişiyle kapanan Kayserispor karşısında kilidi çözecek şey, topu kenarlara taşımaktı. Ancak sol kanatta Ümit yerine Deniz’in tercih edilmesi. Ümit’in orta sahaya çekilmesi Fenerbahçe’nin bu sezon alıştığı sol kanat ataklarının gerçekleşememesine neden oldu. Ancak kaderin garip bir cilvesi. Fenerbahçe’nin oyunu çözebilmesi, sol kanattan ortaya çekilen Ümit’in bir uzak şutuyla mümkün olabildi.

Dünkü maçın gösterdiği bir tek şey var; Fenerbahçe bu kadro yapısıyla Türkiye Ligi’nin çok üzerinde. Galatasaray küme düşmemek için mücadele eden Sakaryaspor’u bir penaltı golüyle zar-zor geçerken, Fenerbahçe’nin benzeri bir rakibe 7 gol atabilmesi bunu gösteriyor.

Dün Fenerbahçe seyircisinin Selçuk’a Zaragoza maçında yaptığı haksızlık için özür dileme günüydü. Takım ısınmak için sahaya çıktığı andan itibaren, seyirci Selçuk’a yaptığı tezahüratla bunu açıkça gösterdi. Ancak Daum Selçuk’u kenarda tutmaya kararlıydı. Selçuk hiç olmazsa maçın son bölümlerinde oyuna girmeliydi ve seyirciye de bu fırsat tanınmalıydı.

Dün bir şeyi daha gördük: Fenerbahçe, arkadaşlığın üst düzeyde olduğu bir takım haline gelmiş.
Oyuncuların golden sonra Selçuk’a koşmaları, maçın bitiminde Anelka’nın takım arkadaşlarıyla sarmaş dolaş hali bunu gösteriyor.

Bu, Fenerbahçe’de uzun yıllardır rastlanmamış bir durum. Ve inanıyorum ki, Fenerbahçe Zaragoza’da ilk golü bulmayı başarabilirse, cuma sabahı turu atlayan takım olarak İstanbul’a inecek.

Maçın hakemlerinin acemiliklerini normal karşılıyorum. Ne hata yaparlarsa yapsınlar, sonucu değişmeyecek bir karşılaşmayı yönettiler. Ve umarım yaptıkları kritik hatalardan, kendilerine ders çıkarmayı bilecek kapasitededirler…