Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe hak ediyor

Fenerbahçe, sahasında çok rahat bir antrenman maçı oynadı dün. Akçaabat’ın ne gol atmaya niyeti vardı, ne de berabere kalmaya. Maç boyunca 11 kişi de kendi ceza sahası önüne kapandı ve Fenerbahçe’nin gol atmasını bekledi.

Aslına bakarsanız Türkiye Ligi’nde Fenerbahçe’ye karşı oynayan sıra takımlarının çok fazla seçeneği yok. Ya kendi sahalarına kapanıp gol yemeyi bekleyecekler, ya da açılıp gol yemeyi bekleyecekler.

Fenerbahçe’nin bugünkü kadro yapısı her türlü oyunda Kadıköy’de kazanmasını gerektiriyor. Nitekim, bugüne kadar Kadıköy’de seyrettiğimiz bütün takımlar hangi taktiği denerse denesinler, Fenerbahçe’ye yenilmekten kurtulamadılar.

Akçaabat, bu bütçe olanakları ve takım yapısıyla ligde kalması mucize sayılması gereken bir ekip. Bunu başarabileceklerini de zannetmiyorum. Fenerbahçe ise bu sezon güle oynaya şampiyonluğa yürüyecek bir takım. Bu hafta oynanan maçlar gösterdi ki, Fenerbahçe’yi şampiyonluk yolunda sıkıştıracak tek takım Trabzonspor. Bence ligin düğümü Kadıköy’de oynanacak Fenerbahçe-Trabzonspor maçıyla çözülecek.

Fenerbahçe’nin son derece olumsuz psikolojik şartlar altında çıktığı bir maçta bile çok rahat bir galibiyet alması, ibrenin onun lehinde olduğunu gösteriyor. Dünkü maçta ikinci yarıdaki değişikliklerle giren oyuncuların, yani Van Hooijdonk, Serhat ve Mehmet Yozgatlı’nın Türkiye Ligi’nde mücadele eden diğer takımların ilk 11’lerinde direkt oynayacak oyuncular olması bile bunu gösteriyor. Fenerbahçe bu ligi herşeyiyle hakediyor.