Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe keyif veriyor

İzmir’de dün müthiş bir rüzgar altında oynanan maçta çok iyi bir Fenerbahçe seyrettik. Öyle görünüyor ki, Fenerbahçe’nin 5 haftadır yükselen grafiği giderek daha da seyir zevki veren bir oyun seyretmemizi sağlayacak.

Fenerbahçe’nin baskılı, yardımlaşmalı ve istekli oyunu, maçı daha ilk yarıda koparırken, sezonun gol rekoruna da tanık olabilirdik. Özellikle ilk yarıda kaçırılan üç önemli pozisyon, devrenin altı farklı bitmesine de yol açabilirdi ki, bu sanıyorum sahalarımızda uzun süredir görülmeyen bir durum.

Hakan Bayraktar ve Ceyhun’un uzun süren bekleyiş döneminden sonra takıma adapte oldukları artık açıkça görülüyor. Sakatlıkları nedeniyle uzun süredir forma giyemeyen Ogün, Rapajc ve Revivo’nun iyileştikleri zaman bu takımda kendilerine yer bulmaları için çok çalışmaları gerekecek. Teknik kapasitesi son derece üstün Fenerbahçe’de dün gece sırıtan iki oyuncu vardı: Johnson ve Andersson. Bu iki oyuncu sanıyorum sakatlar iyileştikçe yedek kulübesinde daha uzun süreli oturmaya başlayacaklar.

Göztepe, yapısı itibariyle sert futbol oynayan bir takım. Maçın hakemi ilk yarıda, sarı kartlarını zamanında kullanarak Göztepe’nin oyunu daha da sertleştirmesine ve muhtemel sakatlılara yol açmasına engel oldu. Ligin iyi futbol oynayan takımlarına karşı küçük takımların çok sık başvurduğu bu yöntemin futbolu çirkinleştirmesini önleyecek hakemler, Ali Aydın’ı kendilerine örnek almalılar.