Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe şampiyon olacak!

Fenerbahçe’de işler yolunda gitmeyince suçlu hemen kolayca bulunuveriyor: Lazaroni! Brezilyalı teknik adamın, yakın geçmişte Avrupa’da yaşadığı başarısızlıklar da bu düşüncede olanların dayandığı en büyük nokta oluyor.

Lazaroni’ye haksızlık yapıldığı kanısındayım. Fenerbahçe, Lazaroni ile sezon başından beri geçen yılkinin çok çok üstünde bir futbol ortaya koyuyor. Galatasaray’ı iki kere yenilgiye uğratan da Lazaroni’nin takımından başkası değil.

Ligde oynanan beş maçın üçünde çok üstün bir futbol ortaya koyarak galip gelen takım da yine Fenerbahçe. Ligdeki iki yenilginin de tesadüflerin bir araya gelmesinden kaynaklandığını da hiç akıldan çıkarmamak gerek.

Gaziantep’te Rüştü’nün talihsizliği, Beşiktaş maçında da hakemin açıkça Beşiktaş’tan yana ağırlığını koyması, maçın hemen başlarındaki penaltının es geçilmesi gibi Fenerbahçe’nin dışından kaynaklanan faktörler üçer puan yitirilmesine yol açtı.

Fenerbahçe’yi uzatmadaki bir frikiğin rüzgarın azizliğinden de yararlanmasıyla 1-0 yenen Rasim Kara göklere çıkarılırken, Lazaroni’nin eleştirilmesi büyük haksızlık.

Beşiktaş, tarihinin en rezil Fenerbahçe maçlarından birini oynadı geçtiğimiz hafta. Maçın başından beri tek düşüncesi Fenerbahçe’den hiç olmazsa bir beraberlik kurtarmaktı. Ben şahsen Fenerbahçe’nin böyle bir görüntüde olmasındansa erkekçe oynayıp yenilmesini daha onurlu bulurum.

Son birkaç söz de bazı gazetelerin spor yöneticilerine söylemek istiyorum.

Fenerbahçe galip geliyor, gazetelerde Salı günkü manşet şöyle: Ali Şen takımı nasıl motive etti?

Fenerbahçe yenilince de manşetler belli: Lazaroni ile şampiyonluk hayal!

Peki kardeşim, madem Ali Şen insanlara bir konuşmayla gaz verip, takımı galip getirebiliyor da, bu konuşmayı niye Beşiktaş maçından önce yapmadı?

Yine aynı gazetede Fenerbahçe-Beşiktaş maçından sonra bir başka haber çıktı: Güya Fenerbahçe maçından önce Sergen’e bir yönetici gelip demiş ki, “Fener’i yen, çekin cebimde!” Doksan dakika sahada gezen, bir ara saha kenarına gelip oyundan alınmasını isteyen Sergen de bunun üzerine sahaya çıkıp Fenerbahçe’yi yenivermiş! Güler misin, ağlar mısın?

Fenerbahçe bugün transfer döneminde yapılan bazı hataların sıkıntısını yaşıyor. Bu sıkıntıları atlatması da zannedildiği gibi aylar sürmeyecek. Şampiyonlar Ligi maçlarının hafiflemesinden sonra siz görün Fenerbahçe’yi.