Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe'nin artıları

Kadıköy’de dün gece Türkiye Süper Ligi fikstüründe yer alan bir maç seyrettik. Ama maçtaki takımlardan biri, değil Süper Lig’e, herhangi bir futbol fakiri ülkenin ikinci ligine ancak yakışacak nitelikteydi.

Nitekim Fenerbahçe antrenman maçı gibi oynadığı 90 dakikayı bol gol ve en az onun iki üç katı pozisyonla bitirdi. Sakaryaspor’un bu haliyle ligde tutunabilmesinin çok zor olduğunu düşünüyorum. Dilerim ara transferde bu görüntüyü değiştirecek olanaklara sahiptirler.

Maçın normal sonucu Türkiye Ligleri tarihinin gol rekorunun kırılmasıyla gerçekleşebilirdi. Ancak biraz şanssızlık, biraz da laubalilik bunu engelledi. Böyle bir skoru en son Galatasaray maçında izlemiştik. Nitekim seyirci de altıncı golden sonra Galatasaray’ın kulaklarını bol bol çınlattı.

Maçla ilgili söylenecek çok bir şey yok. Birbirleriyle asla mukayese edilemeyecek seviyedeki iki takımın mücadelesiydi. Dolayısıyla Fenerbahçe’nin eksiklerinin ne olduğunu görmek mümkün olmadı. Ancak Fenerbahçe’nin artılarının ne olduğu da bu maçta açıkça görüldü. Fenerbahçe gerçekten öldürücü bir futbol oynuyor. Süper starları her maçı tek başlarına değiştirebilecek güçteler. Dünkü maçta unutulmaz kahraman hep olduğu gibi Marco Aurelio’ydu. Bu maçta bile var gücüyle oynadı. Seyircinin de haklı alkışlarını bol bol aldı.

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi maçlarından sonra seyirci problemi yaşadığı da gerçek. Şampiyonlar Ligi’nde bütün parasını bitiren taraftar lig maçına haliyle gelemiyor. Yönetimin İstanbul’da oynanacak Manchester United maçından sonraki karşılaşmanın bilet fiyatlarını biraz düşürmesi yerinde olacak.