Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fener'in oyun planı yok

Fenerbahçe’nin, dün sezonun ilk iki maçının 14 gollü galibi Ankaragücü karşısında çok zorlanacağını bekliyorduk. Ancak ilk yarıda üç duran toptan gelen goller, Fenerbahçe’nin aslında oyunuyla haketmediği bir galibiyet almasını sağladı.

Dün de gördük ki, Fenerbahçe’nin bir oyun planı yok. Sahada üç pası üst üste yapan bir takım yok. Bütün toplar gelişi güzel ileriye vuruluyor ve tesadüflerden doğan pozisyonlarda gol bekleniyor. Bu plan dün de işe yaradı. Ancak bu taktik anlayışla Şampiyonlar Ligi de, Türkiye Ligi de Fenerbahçe için kabus olabilir.

Andersson dün maçın 78’inci dakikasında oyuna girdi. Girer girmez de yapılan ilk kaleci atışındaki kafa topunu almayı başardı. Ancak bu dakikaya kadar yapılan bütün yüksek kale vuruşları, Ankaragücü defansı arkasında kaybolan Serhat’ı bulamadı. Mustafa Denizli kenarda bunu göre göre, 78 dakika Rüştü’nün uzun degajlarla oyunu başlatmasını seyretmekle yetindi.

Dün Ankaragücü, oyunun tek hakimiydi. Ancak bu hakimiyet adam adama oynayan Fenerbahçe defansını aşmaya yetmedi. Kendilerinden beklenmeyen çok kötü vuruşlarla pozisyonları harcadılar. Hakem Serdar Tatlı maçın ilk 45 dakikasında nispeten düzgün bir yönetim gösterdi ancak ikinci yarıda Fenerbahçe lehine çalmadığı düdükler, seyirciyi bu gerilimsiz maçta kendi aleyhine çevirdi. Ondan sonra sahada bir hakem göremedik.