Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Taraftarlık böyle olmaz

Fenerbahçe matematiksel olarak Şampiyonlar Ligi’ne katılma şansını sürdürüyor. Fikstüre ve Beşiktaş’ın oyununa bakılırsa bu hiç de küçük bir ihtimal değil. Ancak bunun bir tek yolu var.

Fenerbahçe’nin puan kaybetmeden önündeki maçları tamamlaması lazım.

Bunun için gerekli tek şey motivasyon. Motivasyonu sağlayacak olan da Fenerbahçe taraftarından başkası değil. Ancak dün Kadıköy’de değişik bir ruh durumundaydı Fenerbahçe taraftarı.

Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için çaba gösteren takımını destekleyeceğine, köstek olmayı tercih etti. Gerçek taraftar iyi günde de, kötü günde de takımının yanında olan taraftardır. Dün bu olgunluk gösterilemedi ve “Bu sene şampiyon yine taraftar” sözü içi boşaltılmış bir tekerlemeye dönüştürüldü. Eğer bu slogan tribünlerde yankılanacaksa taraftarın herşeyden önce bunu hak etmesi gerekiyor. Ne yazık ki, dün bu şerefi hak eden bir taraftar çoğunluğu Kadıköy’de yoktu.

Bu konuda yönetime de düşen görevler var. Önümüzdeki haftalar için öncelikle amigolara durumun ciddiyeti anlatılmalı. Ayrıca bundan sonraki maçlara giriş bedava yapılarak tribünlerin gerçek Fenerbahçeliler’le doldurulması sağlanmalı. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi hedefini ancak taraftarı, futbolcusu ve yönetimiyle kenetlenerek kilitlenebilir.

Dün oynayan futbolu merak ediyorsanız tek kelimeyle özetleyebilirim: SIKICI.

Bu sıkıcı oyuna rağmen Fenerbahçeli yıldız oyuncuların zaman zaman bir saman alevini andıran parlamaları gerçekten görülmeye değer goller ortaya çıkardı.