Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Aslanların ağzına kimi atmalı?

Bu soruya verilecek en basit yanıt şu: Rıdvan Dilmen’i kim teknik sorumluluğa getirdiyse, aslanların ağzına O’nu atmalı…

Löw’ün gönderileceğinin belli olmasının ardından bunun bir hata olduğunu yazmıştım. Aynı şekilde Rıdvan Dilmen’in de Fenerbahçe için hazırlıksız olduğunu yazdım. Yapılması gereken şey Löw gönderildikten sonra dünya çapında ismi olan bir hoca almak, Rıdvan’ı da onun yanına verip, yetişmesini sağlamak olmalıydı. Ama bunlar yapılmadı ve Rıdvan teknik patron oldu. Fanatik’teki arkadaşlarıma bunun beş altı haftayı geçmeyecek bir macera olduğunu söylediğimi hatırlıyorum.

O tarihte Rıdvan Dilmen’in takımın başına getirilmesinin ardında biraz da Başkan Aziz Yıldırım’ın ‘takıma karışma hevesi’nin yattığını herkes biliyor. Cemil Turan’ın menacerliğinin ardında da bu var.

Aziz Yıldırım ve ekibi en başka teknik heyet seçimdeki bu hataları ile suçlular. Bunun yanısıra bir diğer hata da transfer politikası. Fenerbahçe’nin sattığı oyuncular bugün Paris St. Germain, Real Madrid, Chelsea ve Eintracht Frankfurt’ta oynuyorlar. Gözden çıkarılan Dimas, Portekiz Milli Takımı sol kanadının değişmez oyuncusu. Aldığı oyuncuların kim oldukları ise belli. Abdullah ve Ogün’ün sakatlıkları, futbol hayatlarının iniş döneminde olduklarını çok yazdık. Preko’nun ve Oulare’nin sakat oldukları biline biline alındıklarını sağır sultan duydu. Johnson’un Antep’teki performansı Fenerbahçe’deki performansına referans olabilir mi?

Bütün bu hataların ardındaki isim Rıdvan Dilmen olarak gösteriliyor ama Başkan’ın izni olmadan bu işler yapılabilir miydi diye kimse sormuyor.

Bu düşülen durumla ilgili olarak sadece ve sadece Aziz Yıldırım’ı suçluyorum. İyi niyetli olması, elindeki tüm imkanları Fenerbahçe’nin başarısı için seferber etmesi, saygı duyulacak bir insani kişiliğinin olması durumu değiştirmiyor. Bir tek şey biliyorum: Başarıdan ve başarısızlıktan komutan sorumludur, bu sorumlu da Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’dan başkası değildir.