Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Mücadeleci futbol

Fenerbahçe, ligin birinci devresini liderle eşit puanla bitiren kadrosundan dört eksikle çıktığı İstanbulspor maçında, sezonun en mücadeleci oyununu oynadı.

Maç boyunca özellikle Serhat, Johnson ve Revivo’nun takipçi ve ısrarcı aynı zamanda baskılı oyunuyla, İstanbulspor’u sahasına hapsetti ve Serhat’ın gerçekten güzel iki golüyle zor maçı almayı başardı.

Kupa maçının yorgunluğunun ardından herkesin aklının Çarşamba günkü Galatasaray Kupa maçında olması, bu karşılaşmanın gerilimini artıran bir faktördü. Fenerbahçe Andersson’un yokluğunda boş yere forvet oyuncusu aradı. Serhat, sezonun ilk haftasından beri, gösterdiği performansla bu boşluğu hakkıyla dolduracak bir futbolcu. İşin ilginç tarafı dün Fenerbahçe’de en iyi oyuncularından birinin de Johnson olmasıydı. Sezon başında “Ne zaman gönderilecek” diye hesaplar yapılan Johnson, mücadeleci oyun anlayışı ve güçlü fiziği ile orta sahayı ayakta tutuyordu.
Dünkü galibiyetin mimarlarından biri Revivo idi. Sezon başından beri bir türlü istenilen performansı sergileyemeyen Revivo, dün hazırladığı iki gol ve yaratıcı oyunuyla önümüzdeki haftalar için ümit verdi.

Denizli Rapajc’i kupa maçı nedeniyle riske atmamıştı. Ancak ikinci devrede oyuna aldığı oyuncuyu galibiyet gollerinin gelmesinden sonra Celil ile değiştirdi. Böylece Celil de henüz hazır olmasa da Fenerbahçe’deki ilk resmi maçına çıkmış oldu. Umarım sonu iyi gelir.