Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Tarihi bîr galibiyet

Dün Kadıköy’de tarihi bir maç izledik. 58. dakikada Ortega’nın atılmasıyla 10 kişi kalan Fenerbahçe, rakibine ezici bir üstünlük sağlayarak, uzun süre unutulmayacak farklı bir galibiyet elde etti.

Oyunun birinci yarısında Galatasaray bu sezon ligin başından beri oynadığı futbolu sergiledi. Bu oyun da Fenerbahçe karşısında zaten gol yemeden sonuçlanamazdı. Nitekim, Fenerbahçe ilk yarıyı iki golle geçmeyi başardı. Washington biraz daha kıvrak ve cesaretli olabilseydi, ilk yarı üç farkla bitebilirdi.

İkinci yarıya mutlaka gol atmak amacıyla çıkan Galatasaray, Fenerbahçe orta sahasının da yardımıyla 15 dakika tek kale oynadı. Arif’in direkten dönen şutu ve yine Arifin Rüştü’den dönen iki pozisyonuyla gole çok da yaklaştı. Ama sonuç elde edemedi. Ortega’nın oyundan atılmasından-sonra Galatasaray’ın oyunu dengeye getirme imkanı da vardı ama, Serhat’ın fırsatçılığı maçı koparmaya yetti. “Altı farklı galibiyet dünkü Fenerbahçe’nin hakkı mıydı?” diye soracak olursak, belki cevabımız olumlu olmayabilir. Ancak altı farklı mağlubiyet dünkü Galatasaray’ın hakkıydı ve sezon başından bu yana zıp-zıp zıplayan çekirge bu kez sıçrayamadı.

Fenerbahçe seyircisinin yarattığı atmosfer bu farklı galibiyetin ateşleyicisiydi. Ancak Galatasaraylı oyunculara gereksiz yere atılan su şişeleri ve yabancı maddeler sadece aptallıkla açıklanabilir.