Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Bu gece bayram olabilir

Fenerbahçe bugün kendi tarihinin en önemli maçlarından birisine çıkacak. Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıkan ilk Türk Takımı olma onurunu bakalım kazanabilecek mi?

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale kalmayı aslında çok önceden garantileyebilirdi. Viyana’da son anda bırakılan iki puan, İstanbul’da cömertçe dağıtılan puanlar işin son maça kalıp düğümlenmesine yol açtı.

Bugün kendimiz Torino’da aklımız Viyana’daki Manches-Rapid maçında olacak. Viyana’daki maç, üç sonucun da ihtimal olduğu bir maç. Rapid’in bugüne Kadar Viyana’da yenilmemiş olması bize umut veriyorsa da, Manchester’in maçı alması hiç sürpriz olmamalı. Çünkü Manchester kazanması gereken bu tür maçları kazanarak dünyanın büyük takımları arasındaki yerini aldı.

Fenerbahçe ise son haftalardaki genel görüntüsüyle kimseye umut vermiyor. Bir yandan takım içindeki düzenin ve motivasyonun Bülent’in gönderilmesiyle sarsılması, diğer yandan Tayfun’un sakatlığı ye yerine bir alternatif bulunamamış olması Fenerbahçe’nin bugünkü görüntüsünü oluşturuyor.

Haftalar var ki Fenerbahçe adına yakışır bir oyun ortaya koyamıyor. Rakiplerini eze eze yenen büyük takım görüntüsünden çok uzak. Elbette bütün bunlar bugünkü maç için bir şey ifade etmiyor.

Burada herkes Juventus’un konsantrasyon eksikliğinden söz ediyor. Juventus’un bazı as oyuncularını çeyrek final maçlarına saklamak için bu maçta oynatmayabileceği ileri sürülüyor. Bu görüşte olanlar Lippi’nin özellikle sarı kart cezalarından çekindiğini belirtiyorlar. Fenerbahçeli teknik yönetim ye futbolcular ise kendilerinden son derece emin görünüyorlar. Bu maçı kazanacaklarına inanmış durumdalar. Hatta Lazaroni sonucu bile şimdiden söyleyebiliyor: “1-0 kazanacağız ve golü Boliç atacak.”

Tarihi maç öncesi genel görüntü işte böyle. Kalplerimiz Fenerbahçe ve Rapid ile beraber çarpacak bugün.

Fenerbahçe maçın başlarında üzerine gelecek rakibi durdurmayı ve gol yememeyi başarabilirse istediği sonucu alabilir. Maçın kilit isimleri büyük bir ihtimalle yine Rüştü, Uche, Okocha ye Boliç olacak. Kostadinov da bu maçta biraz kıpırdanabilirse bu gece İstanbul sokakları yine bir futbol bayramına sahne olabilir.