Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Bu hakem de nereden çıktı?

Fenerbahçe dün Kocaeli deplasmanında üç puanla döndüyse bunu tek bir sebebi var; Kocaeli, bu ligin en kötü takımı!

Dünkü Fenerbahçe’yi ligin orta sıralarındaki hangi takım eline geçirse evine puansız yollayabilirdi, Kocaeli’nin gücü buna yetmedi.

Fenerbahçe’li oyuncuların dün ayaklarında sanki görünmeyen ağırlıklar vardı. Galatasaray ve Bursa maçlarında farklı galibiyetlere alışan taraftarın dünkü 90 dakikayı karın ağrıları içinde geçirmesinin nedeni de buydu.
Fenerbahçe bütün bir ilk yarı boyunca sadece iki gol girişiminde bulundu., bunlardan birisi gol oldu, ötekisini kaçırmak daha zordu ama bu gerçekleşti..

Fenerbahçe’nin galip durumda iken, açılan Kocaeli defansının yarattığı boşlukları değerlendirip farka gideceğini ümit edenler bu kez yanıldılar. Bunun da tek nedeni Fenerbahçe’nin bu sezon en ağır oyununu oynamasıydı.

Lorant baktı ki, takımı gol atamıyor, atağa bile çıkamıyor bunu üzerine defansını güçlendirmeyi tercih etti. Mustafa Doğan ile Ali Güneş’in oyuna girişleri bu düşüncenin eseriydi. Ama Lorant bu değişiklikleri yaparken Fenerbahçe’nin sol kanadının bir yol geçen hanına döndüğünü, Cem Karaca’nın rakibi Emrah’ın maçın kahramanı haline gelişini seyretmekle yetindi. Bence bu çok ciddi bir hataydı ve eminim Abdullah ikinci yarı oyuna alınsaydı, Kocaeli’nin golü de gelmezdi.

Maçın hakemi Cem Papila da bu sezon seyrettiğim en kötü hakemdi. Penaltı pozisyonları ve goller dışında çaldığı hemen hemen hiçbir kritik düdük doğru değildi, bunlardan birinde kabak da sarı kartla Ceyhun’un başına patladı. Papila birinci lig maçı yönetebilecek çapta bir hakem değil.