Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe'nin istediği oldu

Aşağı yukarı 40 seneye yakın Fenerbahçe-Galatasaray maçı seyrediyorum. Ama hafızam beni yanıltmıyorsa ilk kez Galatasaray’ın hiç olmazsa bir beraberlik kurtarmak için sahaya çıktığına şahit oldum.

Bu sanıyorum Fenerbahçe taraftarları için geçen sezonki 6-0’lık zaferden daha önemli bir galibiyet oldu. Dün geceki derbinin bence en ilginç yönü Fenerbahçe’nin galibiyet golünün sahada ne işi olduğunu düşündüğümüz Mehmet Yozgatlı tarafından atılmış olması oldu. Galatasaray, Sabri’yi, Hasan Şaş’ı yedek kulübesinde bırakarak, sakatlığı geçmeyen Hakan Şükür’ü ise kadroya almadan sahaya çıktı ve bugüne kadar pek görmediğimiz ölçüde kontrollü bir defansif oyun sergiledi. Terim’in elindeki kadroyla neler yapabileceğini böylece görmüş olduk. Galatasaray, Fenerbahçe’ye pozisyon vermedi ve oyun büyük ölçüde orta sahada geçti.

Fenerbahçe, dün maçı kazanmak için gereken hiçbir şey yapmadı. Ne organize bir atak ne de üst üste isabetli pas görebildik. Gaziantep maçından sonra Fenerbahçe’nin sadece fizik gücüyle Galatasaray’ı ezdiğine tanık olduk.

Taraftarlar bu maçın nasıl oynandığıyla değil sonuçlarıyla ilgilidir. Sonuç Fenerbahçe’nin istediği şekilde oldu. Benim görebildiğim kadarıyla Galatasaray’ın golü ofsayttı. Eğer bu gol, bu kadar erken gelmemiş olsaydı sanıyorum uzun seneler unutamayacağımız bir skorla karşılaşırdık.