Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe için dün hem sevinilecek, hem de övünülecek bir sonuç ortaya çıktı. Şampiyonlar Ligi’nde üç maç kazanıp dokuz puan alarak UEFA Kupası’na katılmak gerçek bir talihsizlik.

Tahmin ediyorum ki Daum da İstanbul’daki Lyon maçında sahaya çıkardığı takımın ve verdiği taktiğin ne kadar hatalı olduğunu dün gece bir kez daha gördü. Fenerbahçe iki Lyon maçından bir tanesini kazanabilseydi ya da berabere kalmayı başarabilseydi bugün Şampiyonlar Ligi ikinci turunda olacaktı. Birçok kişi Manchester United’ın kadrosundaki eksiklikleri göstererek Fenerbahçe’nin galibiyetini küçümsemek isteyebilir. Onlara şu soruyu sormak istiyorum… Dün Manchester United formasıyla sahaya çıkan 11 kişiden hangisi Türkiye Süper Ligi’nde şampiyonluğa oynayan bir takımın kadrosunda yer alamaz? Djemba Djemba, Cristiano Ronaldo, Neville gibi isimler Türkiye’de hangi takımda olsalar o takımı şampiyonluk potasına sokamazlar?

Fenerbahçe’nin galibiyetini küçültmeye çalışmanın hiçbir anlamı yok. Dünkü Fenerbahçe’nin kazanma isteği karşısında Avrupa’daki hiçbir takım direnemezdi.

Daum’un sahaya çıkardığı onbirin aslında daha çok gol yememeye dönük olduğunu düşünüyorum.

Serkan oyunda kaldığı süre içinde çok önemli işler yaptı ancak, gol atmak isteyen bir takımın ihtiyaç duyduğu oyuncu Mehmet Yozgatlı olmalıydı. Ancak şunu da açıkça gördük; sahaya çıkan Fenerbahçe onbirinde Aurelio dışındakiler Galatasaray maçında da sahada olacaklar. Aurelio’nun yerine Kemal mi yoksa Serkan mı oynayacak bilemiyorum ancak, dünkü oyun isteği Ali Sami Yen’de de ortaya konulursa futbolseverler gerçekten çok güzel bir maç izleyecekler.

Tuncay attığı üç golün yanı sıra bitmek bilmeyen direnme gücü ve kazanma isteğiyle Fenerbahçe’nin Rooney’den rövanşı almasını da sağladı. Serhat yaptığı muazzam asistin arkasından kaçırdığı pozisyonda biraz daha şanslı olabilseydi Fenerbahçe tarihi bir skoru yakalayacaktı. Ancak ileride tarih şunu yazacak… Manchester United ile Fenerbahçe 4 kere karşılaştılar… İkisini Fenerbahçe, ikisini de Manchester kazanmayı bildiler. Kısacası bu sonuçla bütün Fenerbahçeliler gurur duymalı.