Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Bir önceki haftanın muzaffer takımının yeni bir galibiyetine tanık olmak üzere Kadıköy’e gelen Fenerbahçe taraftarı, büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Maçın 30’uncu dakikasına kadar Fenerbahçe pozisyona girmekte zorlanıyor.

İki pası üst üste doğru dürüst yapamıyor ve adeta Gaziantep’i seyrediyordu. Orta saha hakimiyetini rakibine kaptıran Fenerbahçe’de, özellikle Moshoeu’nin kötü oyunu bütün hesapları bozu. Bu arada, ortaya çıktı ki Fenerbahçe ön liberoda Murat Yakın veya Kemalettin’e çok ihtiyaç duyuyor. Gaziantep ataklarına ilk müdahaleyi yapmakta çok zorlanan Sarı Lacivertliler, buraya bir çözüm bulmak zorunda. Eğer dün Gaziantep hücum oyuncuları biraz daha dikkatli olabilseler, Kadıköy’de gerçek bir depreme yol açabilirlerdi.

Bir hafta arayla iki ayrı Fenerbahçe görüntüsünün ortaya çıkmasının en önemli nedeni bence Moshoeu’ye yer bulma ısrarıydı. Bu hem orta sahanın mücadele gücünün düşmesine yol açtı, hem de sağ kanadın neredeyse hiç kullanılmamasına sebep oldu. Rıdvan bunu düzeltmek için 70 dakika bekledi.

Maçın bir diğer özelliği ise, Fenerbahçe’nin bu sezon karşısında UEFA Kupası dahil ilk kez ciddi bir rakip bulmuş olmasıydı. Gaziantepspor ligin gerçekten güçlü, organize, iyi kapanan ve çabuk atağa kalkan bir ekibi. Bu nedenle bu karşılaşma Fenerbahçe’nin gerçek gücünün de mercek altına alınabilineceği bir karşılaşma oldu.

Sezon başından beri “Fenerbahçe’nin zamana ihtiyacı var” masalını dinliyoruz.. 5 maç geride kaldı. 3 haftalık deprem arasından sonra şimdi de 3 haftalık Mustafa Denizli arası var. Dünya yüzünde bir lige bu kadar uzun ara verilen başka ülke var mı bilmiyorum ama, bu kadar zamanda bile bir takım gerçek gücüne ulaşamıyorsa, burada ciddi bir sorun var demektir. Önümüzdeki Trabzon deplasmanı bu kredinin de artık biteceği bir dönemeç olacak. Bekleyelim ve görelim…