Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Dün Fanatik dahil tüm Türk gazeteleri sayfalarının önemli bölümünü Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna ayırdılar. Maçtan yorumlar, şampiyonlukla ilgili demeçler, sokaklardaki kutlamaların fotoğrafları…

Her gazete kendi imkanları çerçevesinde bu önemli olayı okuyucularıyla paylaştı, Fenerbahçe’nin sevincini bir daha çıkmamacasına tarihin sayfalarına kazıdı.

Bu kadar gazetenin içinde farklı olmayı başarabilen tek gazete vardı: Fanatik.

Fanatik’te diğer gazetelerin de verdiği şampiyonluk haberlerinin yanısıra çok önemli başka bazı haberler daha vardı.

Bugün tüm Türk basının Fanatik’in peşine takılıp, gelişmeleri sanki yeni olmuş gibi okuyucularına sunacaklarını çok iyi biliyorum.

Dün bir tek Fanatik’te Fenerbahçe’de yapılması planlanan operasyonun haberi vardı. Bir tek Fanatik, Ali Şen’e dayanarak Oğuz ve Aykut’un Fenerbahçe’den uzaklaştırılacağını söylüyordu.

Fanatik’in tüm rakiplerinin toplamından daha fazla satmasının en önemli nedeni işte budur. Habercilikteki üstünlüğü ve dürüstlüğüdür! Rakiplerini atlatmayı başaran Fanatik’teki tüm arkadaşlarımı bu nedenle kutluyorum.

Şimdi gelelim Fenerbahçe’deki operasyona…

Arkadaşlarımızın Fenerbahçe kaynaklarına dayanarak verdikleri haber, Fenerbahçe’nin önümüzdeki günlerde çok ciddi bir operasyona sahne olacağını gösteriyor. Neredeyse “takımın yarısı” diyebileceğimiz sayıda futbolcunun satılması gündemde.

Şimdilik bu tartışmaya girmeyeceğim. Ancak şunu hemen belirtmem gerek:

Fenerbahçe, eğer Ali Şen’in her zaman söylediği gibi Avrupa’da Şampiyonlar Ligi’nde ilk sekize kalmayı hedefliyorsa, bir yandan da Türkiye’de tüm kupaları almayı tasarlıyorsa bu ancak ve ancak kaliteli ve çok geniş bir kadroyla mümkün olabilir.

Türk sporcusunun istikrarsız yapısını, kolay sakatlanmasını Ali Şen dikkate alacaktır diye ümit ediyorum.

Bugün Türkiye’nin en kaliteli futbolcuları arasında olan bir gurubun sırf bir operasyon adına Fenerbahçe’den uzaklaştırılmasının bedeli ileride çok ağır ödenebilir.

Ayrıca bu futbolcuların yerlerine konabilecek aynı kalitedeki futbolcuların da kolaylıkla bulunamayacağını hatırlatmalıyım.

Fenerbahçe yönetiminin, “İki Fenerbahçe” kurmak gerektiğini unutmaması gerektiğine inanıyorum.