Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

İki yerli Ortega

Dün, Ortega’sız Fenerbahçe’nin maçı kaybetmek için oynayacağını düşünenler, fena halde yanıldılar. Ortega sahada yoktu ama, Fenerbahçe iki yerli Ortega’ya birden sahip olduğunun herkese gösterdi.

Yusuf ve Ceyhun varken, yerlerine yabancı oyuncu aranmasının ne kadar abes bir iş olduğu dünkü oyunda ortaya çıktı.

Ceyhun ve Yusuf dünyada bir çok futbolda olmayan yeteneklerini biraz daha takım oyunu içinde göstermeye çalışırlarsa, Fenerbahçe uzun süre bu mevkiye yabancı oyuncu transferine ihtiyaç duymayacak.

Fenerbahçe’nin yeni transferlerinden Rebrov ve Vladimir dünkü maçta gerçekten iyi transferler olduklarını herkese gösterdiler. Hem kişisel yetenekleri hem de takım oyununa yatkın ve istekli olmaları çok önemliydi.

Rebrov bu sahalara alıştığı zaman Rıdvan Dilmen futbolu bıraktığından beri hasret kaldığımız görüntüleri sahaya yansıtacak gibi görünüyor. Vladimir ise Fenerbahçe’nin uzun yıllardan beri sahip olamadığı bir forvet oyuncusu. Belki Schevchenko değil ama en az 10 senedir Fenerbahçe’de eksikliği hissedilen bir oyuncu.

Abdullah bir çok kişi için ilerleyen yaş nedeniyle kolayca vazgeçilebilecek bir oyuncu olarak görünüyor. Ama dün sahada, Abdullah’ın bu performansıyla daha iki sezon rakipsiz olacağı da belgelendi.

Kemal sadece Fenerbahçe için değil, Milli Takım için de büyük bir kazanım. Dün ilk kez oynaması gereken yerde ve oynaması gerektiği şekilde sahada kendisine yer bulunca, 5 yıldızı birden haketti.

Fenerbahçe için şampiyonluk belki artık uzak bir olasılık ancak dünkü maçta ortaya konulan performans ve takım oyunu Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi iddiasının ligin son maçına kadar süreceğinin bir göstergesi.