Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Gönlüm Rui Costa'yı istiyor

İki maçta hiç yoktan kaybedilen şampiyonluğun ardından bütün Fenerbahçeliler gibi ben de yeni sezonu bekliyorum. Galatasaray’ın Fatih Terim ile anlaşması, Ümit Davala’yı geri getirmesi, geri dönecekler arasında Okan Buruk’un adının da geçmesi, bu bekleme sürecini daha da heyecanlı yapıyor.

Konuştuğum bir çok Fenerbahçeli, bu sezon hakemlere rağmen şampiyon olabilecek bir kadro kurulmasını bekliyor. Endişelerini paylaşıyorum. Bu sezon öyle bir kadro kurulmalı ki, hakemlere rağmen maçlar kazanılabilmeli.. Hatalı transferlerle kaçan şampiyonluklar yine “şaibe” gerekçeleriyle gizlenmeye çalışılmamalı.

Sezon boyunca Werner Lorant’ı çok eleştirdim. Öyle görünüyor ki bu sezon da Lorant ile devam kararı kesinleşmiş durumda. Demek ki artık bu konuda yapacak bir şey kalmamış bulunuyor..

Simao’nun sözleşmesinin uzamasını sürpriz olarak kabul ediyorum. Adeta kötü bir şaka gibi.. Artık emekli olması gereken bu oyuncu yüzünden düzenli oynatılsalar çok yararlı olabilecek genç oyuncuların önünün kesilmesinden endişe ediyorum. Ceyhun, Yusuf, Ali Akdeniz, Hakan Bayraktar, Ali Güneş örneklerini unutmuyorum.. Johnson’un kalmasını doğru buluyorum. Gençlerbirliği’nden Okan’ın da kaçırılmaması gerektiği kanısındayım. Alman Ümit Milli Erdal Kılıçaslan’ın yanısıra Serhat ve Washington’un da forvette iyi işler başarabileceğine inanıyorum.

En önemlisi ise Fenerbahçe’ye bir lideri bulmak.. Orta sahada oyunu okuyacak, yönlendirecek, takımı oynatacak, sıkışan oyunu açabilecek bir lider oyuncu.. Bunların sayısı Avrupa’da da çok değil. Gönlüm Rui Costa’dan yana ama bunun o kadar kolay olmadığının da farkındayım.

Sadece şuna dikkatinizi çekmek istiyorum: Geçen sezon Fenerbahçe’de Anderson ve Oktay’ın yerine Serkan Aykut ve İlhan Mansız oynasaydı, uzak ara şampiyon olurduk diye düşünüyorum.

Ama bu sezon daha zorlu geçecek gibi görünüyor.. Fenerbahçe’ye orta sahanın sağ ve sol kanatlarında oynayabilecek, hücum gücü olan, defansif yönü kuvvetli iki oyuncu lazım. Orta sahanın ortasına bir oyun kurucu unutulmamalı.. Serhat ile de sözleşme imzalanırsa forvette sorun olmaz diye düşünüyorum.

Yeni sezonda çok koşan, genç, yenilmeyi içine sindiremeyecek oyunculardan kurulu bir Fenerbahçe istiyorum.