Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Kötünün kötüsü

Dün gece şampiyonlar Ligi’nin gelmiş ve gelecek maçlarının en kötüsünü izlemek zorunda kaldığımızı düşünüyorum. Bu kadar kötü 22 futbolcu ve bu kadar kötü üç tane hakemi kolay kolay bir daha yan yana göremeyiz gibime geliyor.

Sahada ne yaptığının bilincinde olmayan iki takım vardı dün. Üst üste üç pası doğru yere atamayan, mücadele bile edemeyen iki takımın oyununda, gol ancak tesadüflerle gelebilirdi.

Fenerbahçe’nin nasıl bir oyun anlayışıyla sahaya çıktığını anlayamadım.

Aslına bakarsanız, bu soruyu sezon başından beri, Glasgow maçları hariç, yanıtlayabilmiş değilim. Sezon başından beri Fenerbahçe’nin forvet oyuncularının gol atamamasından şikayet ediliyor. Ben şu soruyu sormak istiyorum: “Fenerbahçe gol pozisyonu yaratacak hangi oyun planını sahada uygulayabiliyor ki, forvet oyuncuları gol atabilsinler?”

Fenerbahçe’nin bütün gol ümidi duran toplardan doğacak pozisyonlar ve frikiklere kalmıştı. Sahadaki hakem üçlüsü bu tür pozisyonları da görmezden gelince gol ümitleri de sadece şansa kalıyor tabi.

Maçın 78.dakikasında Lyon stoperi Foe, ceza alanı içerisinde topa voleybolcu usulü bir smaç yaptı ama maçın Belçikalı hakemi, dünyanın her yerinde penaltı verilecek bu pozisyonu da görmezden geldi

Bir Fransız’ takımının maçına Belçikalı bir hakem vermenin tek amacı da bu olsa gerek.