Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Maçın galibi Çulcu

Dünkü maçın gösterdiği çok önemli bir şey var. Fenerbahçe ne kadar baskılı oynarsa oynasın, ne kadar çok gol pozisyonuna girerse girsin, sonuç almazsa çok zorlanıyor. Son 3 karşılaşmaya baktığımızda rakip kalecilerin maçın kahramanı olmasının en önemli sebebi de bu.

Geçen hafta Süleyman, bu hafta da önce Patrick, sonra da Silvia, Fenerbahçeli oyuncuların mutlak gollük şutlarını başarıyla kalelerinden çıkardılar.

Fenerbahçe’nin bir diğer önemli problemi de defansındaki kademe sorunu. Denizli ve Gençlerbirliği maçlarıyla mağlubiyetlere yol açan bu durum, dün Ankaragücü karşılaşmasında da Cafer’e yapması kolay ama güzel iki gol kazandırdı. Bu problem sezon başından beri sürüyor. Ve teknik direktör Mustafa Denizli bir türlü buna çözüm bulamıyor. Nitekim dün Ankaragücü, girdiği 4 pozisyondan 2’sini gole çevirebildi. Aynı durum Gençlerbirliği maçında da olmuştu. Artık ligin sonuna geldiğimize göre buna bir çözüm üretmek çok zor görünüyor.

Dün sahada ilginç bir hakem vardı. Birinci yarıda Revivo’ya ikinci yarıda Andersson’a ceza sahası içinde yapılan hareketlerin benzerlerine orta sahada kolayca düdük çaldı. Ancak pozisyonlar cezasahası içindeyken görmemeyi tercih etti. Bunu basit bir hakem hatası olarak görmüyorum. Bu, hiç kuşku yok ki, Çulcu’nun kötü niyetini gösteriyor. Ama Fenerbahçe eminim bundan sonraki haftalarda bu baskılı oyununu galibiyetlerle süslemeyi başaracaktır.