Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Her şey yolunda

Kupa maçını izledikten sonra önümüzdeki haftalar için şunu söyleyebilirim: Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansı devam ediyor. Bu şans iki hafta öncekinden az da değil, çok da değil…

Lider Fenerbahçe şu anda en yakın rakibinden üç puan önde. Fikstüre bakıldığında da iki ekibin de oynayacakları maçların zorluk dereceleri birbirine çok yakın. Fenerbahçe açısından şanssızlık şu ki; önümüzdeki dört hafta ligin en önemli takımıyla oynayacak. Ancak Galatasaray’ın form durumu gözetildiğinde onun da çok zor maçlar oynayacağını söyleyebiliriz.

Denizli herkesin gördüğü gerçekleri görmekte zorlanmazsa, inat etmezse, Fenerbahçe üç puanlık farkın da verdiği avantajını lig sonuna kadar götürebilir diye düşünüyorum.

Ancak, bence sonucu belirleyecek olan esas faktör Fenerbahçeli ve Galatasaraylı oyunculardan çok yine hakemler olacak. Çalınmayan bir düdüğün, görülmeyen bir hareketin bedeli takımlardan birinin haksız yere şampiyonluk yarışından düşmesi olabilir. Hakemler artık ligin sonuna geldiğimizi düşünerek ona göre davranmalılar.