Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Şampiyonu alkışlayın

Dün Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndan gerçek bir final maçı izledik. Maçtan önce arkadaşlarıma şunu söyledim; Bu karşılaşmadan üç puanla ayrılan ligi şampiyon bitirir. İlk 45 dakikanın sonunda ayağa kalkıp Gaziantepspor’un şampiyonluğunu alkışlamaya hazırlandık.

Antep ilk 45 dakika içinde gerçekten çok güzel goller bularak 3-0 öne geçmeyi başardı. Ancak maçın 90 dakika olduğunu unutup vakit geçirmeye çalışınca gereksiz yere oyundan düştüler ve soğudular.

Ancak ikinci yarıda şahlanan Sarı-Lacivertli oyuncular, Fenerbahçe’nin birbirinden güzel goller bulup rakibi karşısında öne geçmesini sağladı. Özellikle Serhat, Rapajc ve Andersson’un istekli oyunları maçın kaderini değiştirdi. Uzun yıllar var ki Fenerbahçe’nin kazanmak için böylesine kararlı oynadığını görmemiştim. En son Ali Sami Yen’deki 4-3’lük Galatasaray galibiyetini hatırlıyorum. Dün adeta bu maçın Kadıköy’de tekrarlandığını gördüm.

Fenerbahçe dün tarihi bir galibiyet aldı. Bundan sonra şampiyonluk için yolun açık olsun. Artık Fenerbahçe’nin önünde böyle, beş final maçı daha var. Şampiyonluk artık 5’te 5 yapanın. Heyecanlı günlere hazır olun.
Hakem maç boyunca ne şiş yansın ne kebap yönetimi gösterdi. Şanslıydı ki, sahadaki 22 oyuncu iyiniyetli bir mücadele ortaya koydular.