Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

45 dakikalık iki ayrı maç izledik. Mahalle arasında tek kale oynanan maçlara benzer bir oyundu.

Birinci yarıda Fenerbahçe’nin, ikinci devrede Rize’nin oynadığı bir oyundu… Teknik direktör Daum’un oyuncu tercihlerinde yanlışlık yaptığını söyleyebiliriz. Serkan’dan sağ bek icat etmek sadece Daum’un dehasına yakışır bir durum. İkinci yarıda değişikliklerin geç kalması Fenerbahçe’nin lige puan kaybıyla başlamasına yol açtı.

Fenerbahçe’de temel sorun eldeki kadronun doğru yerde ve maçın doğru zamanında kullanılamıyor olması. Serkan oyundan çıktıktan sonra Önder Turacı oyuna alınınca Mehmet Yozgatlı’nın onun arkasında oynatılması benim anlayabildiğim birşey değil. Maç boyunca adeta uyuyan Tuncay’ın 90 dakika oyunda tutulması da aynı şekilde…

İkinci yarıda Rizeli oyuncular bütün güçlerini sahaya yansıttılar, O kadar çok kendi güçlerinin üzerine çıktılar ki, maçın son 10 dakikası ayağına kramp girmiş Rizeli oyuncuları seyrederek geçti.
Karşılaşmanın penaltı veren yan hakemi için de birşeyler söylemek lazım… Karşılaşmanın 64. dakikasında penaltı olmayan bir pozisyonda beyaz noktayı işaret ederek maça damgasını vurdu. Sanıyorum Türkiye Ligleri’nde penaltı veren ilk yan hakem de kendisi oldu! Bence artık elindeki bayrağı uygun bir yere bırakmalı ve eline bir düdük alıp sahanın ortasına çıkmalı. Bunları yapamıyorsa biraz maç seyredip futbolun nasıl oynandığını öğrenmeli.