Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Mustafa Doğan maçın kahramanıydı

Fenerbahçe, Trabzonspor maçıyla iyi yolda olduğunu gösterdi. Takımın bütün oyuncuları Bariç’in Samsun’da denediği sistemi dün de başarıyla yansıttılar. Maçın sonucu ne olursa olsun Fenerbahçe’deki gelişme olumlu.

Ancak bu gelişme ligin üçüncü haftasına geldiğimiz şu günlerde yeterli değil. Fenerbahçe iyi oynayacak, ama bu arada kaybedilen puanlar nasıl telafi edilecek, orası meçhul.

Dün sonuca bakıp Trabzonspor’un çok iyi oynadığını, Fenerbahçe’nin döküldüğünü söyleyecek spor yazarları çıkacaktır. Ama dün sahada Erol Ersoy gibi amatör kümede bile maç yönetmesi tartışılabilecek bir hakemle daha başka bir şey zaten beklenemezdi. Trabzonspor’un birinci ve ikinci golünden önce, Bordo – Mavili futbolcuların yaptığı açık fauller, verilmiş olsaydı, Karadeniz ekibi, o golleri zor atardı. Daha maçın başında Tolunay’ın çift sarı kartla oyun dışı kalması gerekirdi. Erol Ersoy’un Tarık’ı formasından çeken bir oyuncuya nasıl olup da sarı kart göstermediğini anlamamız gerçekten çok zor.

İlk geldiği sezon nedense onbirde kendisine yer bulamayan Mustafa Doğan, maçın kahramanlarından biriydi. Adeta ikinci bir takım gibi çalıştı, oynadı ve maçın sonuna kadar ayakta kalmayı başardı. Mustafa Doğan’ın oynadığı futbolu diğer defans oyuncuları da sergileseydi, sonuç çok farklı olacaktı.

Dün gece kaleci Rüştü kendisine yakışmayacak hatalar içindeydi. Özellikle ilk golde topa çıkmakta tereddüt etmesi, bize Galler maçında yediği golleri hatırlattı.

Erol Ersoy maçın son dakikalarında önünde topu elle tutan Trabzonsporlu futbolcuyu da görmedikten sonra kimi görecekti, çok merak ediyorum.