Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Rüştü, Rıdvan olmasın

Bugünkü Fanatik’in manşeti Türk futboluna son yıllarda gelmiş en büyük yeteneklerden birinin, Rüştü’nün dramını gözler önüne seriyor. Rüştü, hem Fenerbahçe’nin hem de Avrupa Şampiyonası’ndaki Milli Takımın en büyük kozuydu. Ve daha çok uzun yıllar da böyle olmaya devam edecekti.

Rüştü üç haftadır sakat olduğu için oynayamıyor.

Ve aradan üç hafta geçtikten sonra Rüştü’nün menisküs olduğu ortaya çıkıyor.

Burada çok büyük bir ihmal ve ondan da büyük bir sorumsuzluk görüyorum.

Rüştü gibi uzun yıllar Fenerbahçe kalesini koruyabilecek, hatta gerektiğinde Avrupa takımlarından birisine satılarak Fenerbahçe’ye önemli mali kaynaklar yaratabilecek bir futbolcunun sağlığı için çok daha dikkatli olmamız gerekirdi.

Ondaki sakatlığın ulaştığı bu boyutun çoktan tesbit edilmiş olması ve tedavisi için gerekenlerin yapılıyor olması lazımdı. Oysa Rüştü, belli ki gençliğinin de verdiği tecrübesizlikle nasıl bir sakatlık geçirdiğinin farkında değildi. O farkında olmadığı gibi demek ki kulübün doktorları ve ilgili yöneticileri de bu ciddi durumu görmekte, anlamakta gecikmişler. Şimdi görev Fenerbahçe için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağını sık sık söyleyen Ali Şen’e düşüyor.

Vakit geçirilmeden, dünyanın en gelişmiş sporcu sağlığı merkezi neredeyse, Rüştü oraya gönderilmeli ve tedavisine orada devam edilmelidir. Bunun kaça mal olacağının, gelecekte Fenerbahçe’ye ve Türk futboluna kazandıracaklarının yanından emin olun hiçbir değeri yoktur.

Fenerbahçe, zamanının yöneticilerinin sorumsuzlukları ve futbolcunun cehaleti yüzünden Rıdvan gibi bir yıldızını kaybetmişti. Şimdi bu listeye bir de Rüştü eklenmesin.

Rüştü gibi yıldız futbolcular kolay yetişmiyor. Onları korumak için elimizden ne geliyorsa, yönetici olarak, taraftar olarak yerine getirmeliyiz.