Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Şota mı? Hadi canım sende…

Fenerbahçe’nin Baliç’i satmasının bu sezon şampiyon olma iddiası ile açıkça çeliştiğini düşünüyorum. Ancak bu kararın alınmasındaki ekonomik etkenleri de yok saymamak gerek.

Bir yıl önce 9 milyon dolara satın alınan bir oyuncuyu ertesi yıl bunun neredeyse iki katına satmak dünyada aklı başında her kulüp yöneticisinin tereddütsüz yapacağı bir iştir. Bu aynı zamanda geçen yıl yapılan transferin ne kadar doğru olduğunu da gösterir ki, bu da Fenerbahçe tarihinde pek sık rastlanmayan bir durum… (Elbette Okocha’dan kazanılan parayı da unutmamak gerek.)

Ancak gazetelerde yayımlanan transfer haberlerini okuyunca ‘birileri galiba bizimle dalga geçiyorlar’ diye düşünmeden de edemiyorum.

Baliç’in satılması kararının ardından gündeme Tore Andre Flo gelmişti. Chelsea’li bu oyuncuyu iki – üç yıldır izliyorum. Bence o ayarda bir oyuncuyu Türkiye’ye gelmeye ikna etmek çok zor. Bunun bir tek yolu var: Çok para… Nitekim Flo da 5 milyon dolar istemiş. (Yani 2.1 trilyon lira dolaylarında bir para..) Fenerbahçe Yönetimi bu parayı çok bulmuş.. Transferden vazgeçilmiş. Şimdi gözler Şota’daymış! Yani ‘tuvalet kağıdı yok zımpara verelim’ diyen tezgahtarın durumunun Kadıköy versiyonu!

Flo’ya bu parayı çok bulan kulüp, (hatırlayacaksınız daha transferden önce sakat oyuncu alınıyor diye yazdığım) futbolu Fenerbahçe’de bırakacağı için bundan sonra bonservisinden gelir elde edilemeyecek olan Ogün’e kaç para verdi dersiniz? Bonservisi ile birlikte 5 milyon dolar! İş bilir yönetim diye buna derim ben…

Flo’dan vazgeçilmesiyle birlikte Şota gündeme geldi diye yazıyor gazeteler. Şota tıpkı Başkan’ın pek sevdiği Okocha gibi geçen sezonun büyük kısmını sakat olarak geçirdi, doğru dürüst bir maç oynayamadı. Şimdi her ikisi birden alınmak istendiğine göre Fenerbahçe acaba ‘özürlüler ligi’nde mi oynayacak diye düşünmeden edemiyorum.

Üç hafta sonra TSYD Kupası ile birlikte maçlar başlayacak, Fenerbahçe hala Baliç’in gidip, Moshoeu’nun mu yoksa Dimas’ın mı kalacağına karar verememiş durumda. Geçen sezonun başından beri sözü edilen ‘yırtıcı’ santrfordan ise haber hiç yok..

Allah sonumuzu hayretsin demekten başka elimizden bir şey gelmiyor ne yazık ki.