Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe, ligin ilk yarısını lider bitirme yolundaki en önemli deplasman engelini dün Çanakkale’de geçti. Maçın 90. dakikasındaki bir Fenerbahçe kontratağı dünkü maçın güzel bir özetiydi.

Bu dakikada hücuma çıkan Fenerbahçe’nin ilerideki üç adamı Mustafa Doğan, Selahattin ve Okocha’ydı. Deplasmanda oynarken bir kontratak şansı yakalayan takımın ilerideki üç oyuncusunun defans ve orta saha adamlarından oluşması, Fenerbahçe’nin bu sezon taraftarına bitmek bilmeyen 90 dakikalar yaşatmasının bir ifadesiydi sanki.

B.Saffet top oynamayı unutmuş gibi görünüyor. Ceza sahasına ortalanan ve 6 pas köşesinde yakaladığı topu, kafasını çevirerek kaleye doğru vuruyor. Kafasını düz tutmayı başarabilse, topun ağlara gitmesi işten bile değil. Ne yaptığını bilmez bir şekilde kah kendi ceza sahasına geliyor, kah orta sahada geziniyor.

Boliç derseniz O da dün Çanakkale’ye gelen Fenerbahçe uçağının yolcularından biriydi ama sahada varlığını pek farkedemedik.

Fenerbahçe, bu gidişle dünyada forveti olmadan şampiyon olmayı başaran ilk takım unvanını kazanacak.

Dünkü maçta da bir orta saha oyuncusu Fenerbahçe’yi kurtaran isimdi. Tuncay’ın düzgün şutu dışında Fenerbahçe’nin kaleyi tutan sadece iki pozisyonu vardı. Onlar da Engin başarılıydı.

Forveti tel tel dökülen Fenerbahçe’nin Kaptanı, yine maçın kahramanlarından biriydi. Yüzde yüz gollük iki pozisyonu başarıyla önledi. Bir top da direkten dönünce Fenerbahçe bir 3 puanı daha iyi oynamadan almayı başardı.

Maçtan önce dağıtılan takım kadrolarına bakıldığında da Fenerbahçe’nin gerçek sorunu bütün çıplaklığıyla görünüyordu. 18 kişilik takım kadrosuna yazacak sonuncu adamı bulamamıştı teknik heyet.

Fenerbahçe yönetimi, bu sorunu, özellikle forvette ortaya çıkan büyük boşluğu devre arasında ne yapıp edip tamamlamak zorunda.

Futbol biraz da şans oyunu ama şans meleği ikinci yarıda Fenerbahçe’yi terkederse, olacakları düşünmek bile istemiyorum.

Maçın başında İlker’in sakatlanması, Fenerbahçe’nin hızlı başladığı oyunu bozan bir faktördü. Maç boyunca İlker’den boşalan sağ kanada çözüm aradı durdu Bariç.

Aşırı yağmurun ağırlaştırdığı saha maç sonuna doğru Fener’in temposunu son derece düşürmüş olsa da oyunun sonucunu etkilemedi. Ve Fenerbahçe, en yakın rakibiyle arasındaki puan farkını 6’ya çıkardı.