Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe’nin Oğuz Çetin yönetiminde ilk maçını izlemek için Kadıköy’e geldiğimde, doğrusunu isterseniz, çok büyük bir sürpriz beklemiyordum.

Bütün bir ilk yarıyı herhangi bir taktik çalışması yapmadan, bir oyun planı geliştirmeden geçiren Fenerbahçe’nin, bir teknik direktör değişikliği ile üzerine sihirli değnek değmiş gibi değişeceğini beklemiyordum. Nitekim, beklediğim gerçek oldu.

Fenerbahçe ne yapacağını bilmeyen oyuncular topluluğu olarak Göztepe maçını da oynadı. Ve iki puan bırakarak ilk yarı maçlarını tamamladı. Oyunun bütününde topa hakim olan Fenerbahçe’ydi. Ancak, futbol bir istatistik oyunu değil. Oyunun tümüne hakim olmak, maçı kazanmaya yetmiyor. Maçı kazanmak için bir oyun planınızın olması ve sahadaki oyuncuların da, buna uygun olarak seçilmesi gerekiyor. Fenerbahçe, Aziz Yıldırım’ın inadıyla ilk yarıyı kaybetti. Eğer devre arasında doğru transferler yapılır, Fenerbahçe’nin iki kanadı işler hale getirilebilirse, bir de Washington’un yerine iyi bir santrfor alınırsa, Oğuz Çetin’in neler yapabileceğini görebiliriz.

Şu anda alınan sonuç Oğuz Çetin’in değil, Aziz Yıldırım’ın sonucudur. Yıllardan sonra Fenerbahçe Stadı’nda ilk kez “yönetim istifa” çığlıkları duyduysak, Aziz Yıldırım’ın da, bundan kendisine gerekli dersleri çıkartması gerektiğini de söylemeliyiz. Bu, bir anlamda Aziz Yıldırım’ın dokunulmazlığının Fenerbahçe taraftarı tarafından kaldırıldığının da bir göstergesidir.

Ocak ayına doğru transferler yapılmalı ve Fenerbahçe adam gibi bir kadroya sahip olmalıdır.