Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Tarihi başarı üçüncü yıldızdır!

Aziz Yıldırım’ın istifa kararını bütün Fenerbahçeliler gibi hayretler içinde izledim.

Yıldırım’ın nasıl bir özveriyle Fenerbahçe için çalıştığını yakından biliyorum.
Büyük tesis atağının yanısıra futbolda bu sezon elde edilen şampiyonluk Yıldırım’ın Fenerbahçe seyircileri arasındaki popülaritesini de artırdı. Nitekim şampiyonluk kutlamaları sırasında tribünlerden yükselen “Yıldırım başkan, Fenerbahçe şampiyon” tezahüratı Aziz Yıldırım adının daha uzun yıllar Fenerbahçe tribünlerinde taraftar bulacağının bir kanıtı.

Aziz Yıldırım’ın bırakma kararının ardında bir ölçüde “başarıyla veda” düşüncesi var.

Takımı şampiyon yapıp başkanlıktan ayrılmış olmak gerçekten “zirvedeyken bırakmak” sayılabilir mi?
Bence Yıldırım burada yanılıyor.

Fenerbahçe’nin geçmişinde böyle şampiyonluklardan çok var. Müzede bu sezon kazanılan lig şampiyonluğu kupasından 13 tane daha var. 1907’den beri çeşitli isimler altında oynanan lig şampiyonluklarından tam 36 tane kazanıldı.

Bence tarihi başarı formanın göğsüne dikilecek üçüncü yıldızdır. Ve bu sezon Galatasaray ile Fenerbahçe arasında esasen lig şampiyonluğundan çok üçüncü yıldız için yarış yaşanacak.

Aziz Yıldırım gerçekten Fenerbahçe’nin unutulmaz başkanları arasında yer almak istiyorsa başarı çıtası burada duruyor: Üçüncü yıldızı Galatasaray’dan önce formaya dikmek!

Bu çıtayı aşmaya Fenerbahçe rakibinden daha yakın duruyor. Yıldırım bu zaferin içinde mi olacak, dışında mı kalacak, önce buna karar vermeli.
Fenerbahçe’nin unutulmaz başkanı olmak, bakalım bu sezon kime kısmet olacak?