Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Sorun orta sahada

Uzun süren zorunlu bir tatilin ardından Fenerbahçe’nin sorunsuz ve eksiksiz olarak lige başlayacağını ümit ediyordum. Ama insanın evdeki hesabı her zaman çarşıya uymuyor. Dünkü Fenerbahçe’de hem eksikler vardı hem de sorunlar…

Mustafa Doğan ve ilk yarıda Murat Yakın’ın eksiklikleri fazlasıyla hissedildi. İlk 11’de forma şansı yakalayan Serkan topla gereksiz oynama hastalığına yakalanmış. Abdullah bir çok pozisyonda yerini bile almaktan aciz bir görünüm içindeydi. Fenerbahçe’nin yediği golde de güçsüzlüğü nedeniyle yere çabuk düşmesinin payı vardı. Acaba Dimas’tan bu kadar kolay vazgeçmek doğru mu diye kendime sormadan edemiyorum. Moldovan’ın yokluğunda sahada yer bulan Preko her pozisyonda yere düşme hastalığında. Demek ki o da, tatili iyi değerlendirememiş.

Johnson takviyeli orta saha ilk toplara zamanında müdahale edemiyor ve çok ağır kalıyor. Altay bundan istifade etti ve zaman zaman 5 kişiyle Fenerbahçe kalesinin önüne gelebildi. Beceri eksikliği kolay atabileceği golleri bulabilmelerine engel oldu. Sorun sadece defansın doğru pozisyon almamasından kaynaklanmıyor. Orta sahanın ağır oyunu ve top kayıpları defansın pozisyon alamadan yakalanmasına yol açıyor. Bu soruna bir çözüm bulmak gerek. Sahada defansif yönü güçlü 7 oyuncu varken Fenerbahçe’nin bu kadar kolay açık vermesini anlamak mümkün değil.

Forvete gelince. Orta sahanın problemleri buraya da yansıyor. Ayrıca Oulare henüz hazır değil ve uyum problemleri yaşıyor. Ancak Moldovan ile birlikte ileride çok iş yapacaklarına kanaat getirdim. Umarım yanılmam. Normal olarak Fenerbahçe’nin tüm eksikliklerine rağmen Altay gibi sıra takımlarına üstünlük kurması gerekiyor. Kadrosu buna yeterli. Hakem Murat Ilgaz son yıllarda seyrettiğim en sinsi ve kötü niyetli hakemlerden biriydi.