Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Yıldırım'a ders

Kadıköy’de gerçekten ilginç bir maç izledik. Maçın daha yarın saati dolmadan skor tabelasında üç gol birden yazıyordu. Ama bundan daha ilginci, her iki takımın oyuncuları, biraz daha dikkatli olabilseler, bunun en az üç misli golü seyredebilirdik, bu yarım saat içinde.

Fenerbahçe’nin sahaya çıkardığı ilk 11’in içinde, yabancı oyuncularının en ucuzu Johnson vardı. Toplamı 50 milyon doları geçen yabancıların yarısı yedek kulübesinde bile değillerdi. Futbol profesörü Aziz Yıldırım’ın, önüne hesap makinesi alıp ne yaptığını bir kez daha hesaplaması gerekiyor. Bir sezonun yarısını yanlış oyuncu transferleri ve teknik direktörüyle geçiren Aziz Yıldırım, dünkü kadrodan kendine biraz ders çıkarmalı.

Fenerbahçe, dün Trabzon’un yendi. Maç berabere de bitebilirdi, yenilebilirdi de… Bunu hiç önemi yok. Önemli olan şu: Fenerbahçe modern bir futbol oynamıyor. Ve kadrosunun genel yapısı modern bir futbola uygun değil. Sahaya çıkan Fenerbahçeli oyuncular, yüreklerini ortaya koyuyorlar, yapabileceklerinin maksimumunu yapmaya çalışıyorlar. Dünkü sonuç bütünüyle bunun eseridir. Hiç kimse kendisine bundan pay çıkarmasın. Yönetilmeyen bir takımda, oyuncular kazanıyor, oyuncular kaybediyor.

Maçın hakemlerinin, Türkiye Ligleri’nin bu sezon için belki de en güzel golünü görmemeleri de ayrıca kayıtlara geçmeli. O topun gol olduğunu görmek için futbol bilmeye gerek yok. Orta okulda fizik dersinde çember konusunu okumuş olmak yeterliydi.