Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Posta, bugün üçüncü ayını dolduruyor. Geride kalan üç ayda Türkiye Posta gazeteciliği ile tanışmış olmanın keyfini yaşadı.

Herşeyi öğrenme imkanına sahip olmasının yanısıra, öğrendiklerini de yazma cesaretine sahip olan gazeteniz Posta, bunun ödülünü her geçen gün yükselen tirajı ile alıyor.

Posta, Türkiye’nin promosyon yapmayan tek gazetesi. Bundan sonra da bu çizgimizden sapmayacağız. Promosyon yapan gazetelerin, bunun acısını fiyatların arttırarak Türk okuyucusundan çıkardığı artık sokaktaki küçük çocuklar bile biliyor.

Posta’dan önce, sonra

Posta’dan önce pahalı ve kaliteli gazeteler ile ucuz ama kalitesiz gazeteler vardı. Posta’nın devrimciliği işte bu düzeni yıktı. Posta, kaliteli birinci sınıf bir gazetenin de uygun fiyatlarla halka ulaştırılabileceğini gösterdi.

Kaliteli ama uygun fiyatla milyonlarca kişiye ulaşan bir gazetenin reklamlar için uygun mecra olduğunu kanıtladı. Bugün Türkiye’nin en ünlü markaları tüketiciye Posta’nın sayfalarından seslenmenin de avantajını yaşıyorlar.

Öncü gazete

Posta yalnızca Türk basınına yeni bir zihniyet getirmekle kalmadı. Posta’nın kadrosu genç ve iyi eğitimli gazetecilerden oluşuyor. Bu gazeteciler en zoru başardılar. Haberlerin özünü yitirmeden kısa yazılabileceğini gösterdiler. Posta’nın öncülüğünü yaptığı bir çok yenilik bugün Türk basını tarafından benimsendi. Posta, üç aylık yayın yaşamında belki de dünyanın en çok taklit edilen gazetesi olmayı başardı. Bu bize gurur veriyor. Posta, Türk basınına yenilikler hazırlayan bir laboratuvar gibi çalışmaya devam edecek.

Her zaman zirvede

Posta bütün özellikleriyle Türk basınının zirvesinde oturuyor. Hiç promosyon yapmadan Türkiye’nin en çok satan gazetesi olmayı başardık. Yedi yüzbinleri geçen promosyonsuz tirajıyla Posta, Avrupa’nın önde gelen on gazetesinden biri oldu. Bu başarı duygusu bize, bütün bu yeniliklerin farkında olarak Posta’yı satın alan siz değerli okuyucularımız yaşattınız. Teşekkürlerimizle.