Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Piyangoda sahtekarlık

Takvim gazetesi Türk basınında yıllardır görülmeyen bir promosyon sahtekarlığını herkesin gözü önünde sürdürmeye devam ediyor.

Televizyon reklamlarıyla giriştiği promosyon kampanyasında vereceğini duyurduğu otomobilleri okuyucusuna vermiyor.

15 günde biteceği duyurulan kampanyada kendisine otomobil çıktığı iddia edilenler sadece yedi kişi. Onların da doğruluğu kuşkulu. Çünkü bu insanlardan bazılarının adresleri bir gün İstanbul diye, ertesi gün Konya diye yayınlanıyor.

Devlet görevini yapmıyor

Kanun, Milli Piyango İdaresi’ni bu tür çekilişleri denetlemek ve düzenlemekle görevlendiriyor.

Takvim türünden sahtekarların halkı kandırmasını önlemek, verileceği söylenen armağanların gerçekten verilmesini sağlamak görevi açık bir şekilde Milli Piyango’nun..

Ancak idare görevini yapmıyor. Noter eşliğinde yapması gereken işlemleri yerine getirmediği için hergün 101 otomobil çıkacağı hayali kuran binlerce insan açıkça kandırılıyor. Ve bütün bu kandırmada devletin gözü önünde oluyor.

Burada bir kez daha yetkilileri göreve çağırıyorum. Kanunların size verdiği görevi yapın. İkramiyeye konduğu ileri sürülen otomobillerin vatandaşa çıkartılmasını sağlayın.

Utanç verici

Yapılan iş en hafif deyimle utanç verici. Bir gazetenin küçük tiraj hesapları uğruna bütün bir Türk basınının saygınlığına gölge düşürecek girişimlerde bulunması bütün basının sorunudur.

Temiz bir Türkiye yaratmak için elinden gelen bütün çabayı gösteren Türk basını, bu küçük gazetenin şeytanca girişimini önlemelidir.

Bunu şimdi kendi içimizdeki “Civanlara” karşı yapmazsak yarın devleti soyanlara da söyleyecek sözümüz kalmaz.

Halkın umutlarını sömürüp, milletin cebindeki son üç-beş kuruşu kendi ceplerine hortumlamaya çalışanlar, karşılarında her zaman olduğu gibi bugün de Posta’yı bulacaklarını unutmasınlar.