Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Amaç bağcıyı dövmek

Mehmet Y. Yılmaz, hakemler aleyhinde açılan kampanyayı değerlendirdi
‘Bu kampanyanın altında yatan ve herkesin bildiği gerçek şu: Fenerbahçe’nin önünü kesmek’ ‘Sarı-Lacivertli ekip lehine düdük çalacak hakem, şimdiden cehennemin alevlerine atıldı’

Son günlerdeki gelişmelere bakınca futbol dünyamızdaki herkesin aklını kaçırmak üzere olduğunu düşünüyorum.

Sanki Türkiye’de ilk kez hakem hatası yapılıyor ve sanki bu sadece bazı takımların başına geliyor.

Fenerbahçeli yöneticiler gereksiz bir gerilim yaratmamak için konuşmuyorlar belki ama önce şunu söylemeliyim: Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan maçta sonucu etkileyecek bir hakem hatası olmadı.

‘Görmek istemiyorlar’
Aurelio’nun eline “çarpan” top penaltıymış! Cümleyi böyle kurarak söze başlayanlar bile pozisyonun penaltı olmadığını tasdik ediyorlar aslında.. Adı üzerinde “ele çarpan top”!

Serkan’ın düşürülüşünün çizgi üzerinde olduğu, o pozisyonun aslında penaltı olduğu görülmek istenmiyor da, o serbest atıştan gelen topta Luciano’nun ofsayt olduğu iddia ediliyor!

‘Demirkol’dan öğnenin’
Anelka’ya yapılan faulün dünyanın heryerindeki cezasının penaltı olacağını sanki kimse bilmiyor!

Ofsayt olmadığı ileri sürülen Trabzonspor pozisyonlarında yan hakemin, FİFA kararlarını, televizyonlardan dünyanın parasını alan hakem eskilerinden daha iyi bildiklerini Salı günü Mehmet Demirkol, Milliyet’e yazdı. Kuralı öğrenmek isteyenler o yazıyı Milliyet’in Taktik ekinden bulup okumalılar. En başta da hakem yorumcuları okumalı..

‘Kuralları bilmiyorlar’
Şurası bir gerçek: Türkiye’deki hakemlerin büyük bölümü futbol kurallarını iyi bilmiyor, oyunun nasıl oynandığını bilmiyor, seyirci ve idareci baskısı altında kalarak kolayca hatalı kararlar verebiliyor.

Sezon başından beri yapılan hakem hatalarından geri dönüp sayma olanağı bulsak eminim ki Trabzonspor, Beşiktaş ve Galatasaray aleyhine ne kadar hata yapılmışsa en az o kadarı da Fenerbahçe aleyhine yapılmıştır.

‘Konuşma hakları var mı?’
Sezon başından beri bunları görmezden gelenlerin şimdi ortaya çıkıp konuşmaya haklarlı var mı?

Daha birkaç hafta önce Diyarbakır deplasmanından Trabzonspor nasıl kurtuldu?

Daha geçen hafta Malatyaspor’un tertemiz golü nasıl sayılmadı?

Bunları söylemeyenlerin, konuşmayanların ortada ciddi bir hata bile yokken Fenerbahçe maçının hakemine yüklenmelerinin ardında ne var?

Herkes biliyor ama bunun ardında yatan nedeni ben de söyleyeyim: Amaç Fenerbahçe’nin yolunu kesmek..

‘Hakemi de yenmeliler’
Öyle bir hava yaratıp, hakemleri baskı altına almaya çalışıyorlar ki, ligde oynanacak dört maçta Fenerbahçe lehine bir düdük çalacak hakem şimdiden cehennemin alevlerine atılmış durumda..

İstedikleri bu: Fenerbahçe lehine düdük çalmadan önce iki kere düşün, kıvırtabileceğin bir pozisyon varsa görme, düdük çalma, bayrak kaldırma…

Hakemlerin bu büyük baskının altından kalkıp kalkamayacaklarını göreceğiz.

Şimdi Fenerbahçeli oyunculara düşen görev sadece rakibi değil, hakemi de yenecek kadar çok ve açık goller atmak…

Fenerbahçe bunu başaracak güçte.