Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Beklediğim gibi

Dün Kadıköy’e gelirken, doğrusunu isterseniz endişeliydim. Galatasaray-Gençlerbirliği maçından sonra hakemler üzerinde kurulan baskının Fenerbahçe aleyhine sonuçlar vereceğini bekliyordum.

Bu baskı altındaki hakemlerin, hele Musa Eryılmaz gibi acemi hakemler üzerinde, çok olumsuz etkiler yaratmasını bekliyordum. Beklediğim de oldu…

Maç boyunca Fenerbahçeli oyunculara yapılan sert hareketlerin tümü karşılıksız kaldığı gibi, Abdullah’a yapılan çok açık bir penaltı da verilmedi. Galatasaray’ın bu tavrının, Fenerbahçe açısından olumsuz sonuçlarını önümüzdeki haftalarda görmeye devam edeceğimizi de şimdiden söyleyebilirim.

Fenerbahçe dün, Johnson’un ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu bir kez daha gördü. Orta sahada topa basan, rakibine topla oynama fırsatı vermeyen bir oyucunun eksikliğini Fenerbahçe dün maç boyunca hissetti. Özellikle cezasız kalan Ali Güneş’e yapılan sert hareketler, bu oyuncunun sakatlanarak oyundan çıkmasına da yol açtı. Ve bu durum Fenerbahçe’nin orta sahadaki gücünü önemli ölçüde azalttı.

Maçın ikinci yarısında Andersson ve Baliç’in girmesiyle birlikte Fenerbahçe, 2-1 galip gördüğü bir oyunu gereksiz yere riske etti. Ancak bunda Antalyaspor’un yediği golden sonra 11 kişiyle defans yapmayı bırakmasının da rolü vardı.

Kişisel görüşüm o ki, Mustafa Denizli, Baliç konusunda artık gereksiz bir ısrar içinde. Rapajc yerine Baliç ilk 11’de sahaya çıkabilseydi eminim sonuç çok daha farklı olacaktı.