Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Ben de oyumu açıklıyorum

Bugün Ali Şen’in referandum günü. İstanbulspor maçında gerçek taraftarın ‘ihsar ettiği’ oy yeterince anlaşılmamış olacak ki bugün Başkan stadyuma toplanıp konser dinleyecek olanlara bir kez daha soracak.

Eğer stadyuma konser dinlemek için toplananlar “Ali Şen Başkan, Fenerbahçe Şampiyon” diye bağıracak olurlarsa görevde kalacak, bağırmayacak olurlarsa görevden ayrılacak.

Referandum bununla da bitmiyor. Gelecek hafta Kongre’de şirketleşme izni verilirse Başkan kalacak, yoksa gidecek… Ali Şen’in eğer kalacak olursa bununla da yetinmeyip yetinmeyeceğini, kalıp kalmayacağını başka kimlere bu soruyu soracağını ancak Tanrı biliyor.

Bu tablo bile aslında Ali Şen’in görevi bırakması için yeterli bence.

Ali Şen, Fenerbahçe Kongresi’nde delegelerin ezici üstünlüğüyle Başkan seçildi. Görev süresi dolana kadar da bu tür referandumlarla işi bir komediye çevirmesine anlam veremiyorum.

Bir taraftar olarak ondan beklediğimiz zırt pırt referandum yapması değil, görev süresi dolana kadar icraat yapması.

Bu sene şampiyonluk, Ali Şen’in hataları ile kaybedildi. Zaten o da başarısız olduğunu açıkça kabul ediyor. “Fenerbahçe’de sadece iki şampiyonluk görebildi” diye eleştirdiği Oğuz Çetin ile aynı kaderi paylaşıyor olması ne tesadüf. Ali Şen de iki taksit halinde 5 sezon görev yaptı ve ancak iki şampiyonluk görebildi. Şimdi marifet referandum oyalamacaları ile vakit geçirmek ve fırsatını bulursa bırakıp kaçmak değil, gelecek sezonun şampiyon Fenerbahçe’sini yaratmak için kolları sıvamak olmalı.

Ali Şen’in yenilikler karşısında heyecan duyan, Fenerbahçe için doğru bulduklarını yapmaktan çekinmeyen hiperaktif bir yapısı var. Sanıyorum gösterdiği tutarsızlıkların temelinde de bu yatıyor. Başkan, bu özelliklerinin Fenerbahçe’ye verdiği zararı bastırabilir, kulüp yönetiminin iyi bir ekip işi olduğunu kavrayıp, yönetimdeki diğer değerli insanların da bir görüşleri olabileceğini içine sindirebilirse benim oyum kalmasından yana.

Ama geçtiğimiz sezon boyunca gösterdiğine benzer kontrolsüz davranışlarını sürdürecek olursa kalması Fenerbahçe’ye zarar verecektir. Bu durumda da vakit kaybetmeden, transfer sezonu bitmeden görevi bir başka Fenerbahçeli’ye devretmesinde yarar görüyorum.

Fenerbahçe’ye gönül veren biz milyonlar ne Ali Şen’den daha az Fenerbahçeliyiz ne de Ali Şen Fenerbahçe’yi bizden daha az düşünüyor.

Bu yüzden Başkan bu tür fantezileri bir kenara bırakmalı, Fenerbahçe Başkanı olmanın verdiği sorumlulukla işine sahip çıkmalı, tüm Fenerbahçelileri kucaklayan demokratik bir yönetim göstermelidir.

Ondan beklediğimiz öncelikle budur. Fenerbahçe Ali Şen’le de şampiyonluklar yaşadı, Ali Şen’in ortalıkta ismi yokken de şampiyonluklar, kupalar kazandı. Bundan sonra da böyle olacak.

Fenerbahçe’nin bir kişinin mülkü olmadığını içine sindirebiliyorsa Ali Şen’e ben de buradan destek veriyorum: Ali Şen Başkan, Fenerbahçe şampiyon!

Ama tutarsızlıklar yine sürecek, Fenerbahçe bir krallık gibi yönetilecekse ona bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor ve bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.

Sanıyorum Fenerbahçe sevgisiyle yaşayan sessiz milyonların gönlünden geçen de bundan farklı değil.