Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Bu kadro ile zor

Fenerbahçe bu sezon en rahat deplasman maçını dün Antalya’da oynadı. Sarı-Lacivertliler, maç boyu susmayan taraftarlarının önünde, sinema seyreder gibi karşılaşmayı izleyen bir seyirci ve yürüyerek top oynamaya çalışan bir Antalyaspor buldu.

Bütün bu olumlu şartlara rağmen koca bir ilk yarıyı birisi kornerden gelen toptan olmak üzere sadece üç pozisyonla kapattı. Haftalardır Fenerbahçe’nin en önemli eksikliğinin orta sahada kişiliğini ortaya koyacak, oyunu yönlendirecek bir oyuncu olduğunu yazıyor ve söylüyoruz. Dünkü maç için de artık herkese bıkkınlık veren bu nakaratı tekrarlamak zorundayım.

Antalyaspor başta da söylediğim gibi son derece hırssız oynayan hamur gibi bir takım. Öyle ki, gerektiğinde faul yapmaya bile üşenir bir halleri var. Böyle bir takım karşısında bile Fenerbahçe oyun kurmakta, pozisyon bulmakta zorlanıyorsa, ortada ciddi bir problem var demektir. Bu problemi çözecek tek formül ise orta sahaya bir oyun kurucu, sağ kanada da rakip eksiltecek doğru dürüst orta yapacak bir futbolcunun alınmasıdır. Nitekim dün Fenerbahçe en önemli pozisyonlarını soldan gelen toplarla yarattı. Sağ kanattan ne doğru dürüst bir top geldi, ne de pozisyon yaracak bir orta yapıldı. Israrla kadrosunun yeterli olduğunu savunan Löw, bu boşluğunu neden görmek istemiyor doğrusu çok merak ediyorum. Merak ettiğim konulardan biri de gol atmaya niyetli olmayan bir rakip karşısında bile Faruk’un neden sağ kanatta düşünülmediği. Dün Fenerbahçe 1-0 yenikken oyundan çıkan Baliç’in yerine Erol’un girişi ise Fenerbahçe’nin kadro iflasının bir başka göstergesiydi.