Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Değişen Fenerbahçe

Dün yeni teknik direktörüyle, yeni bir Fenerbahçe izledik. Fenerbahçe’nin bir deplasman maçında böyle oynadığını uzun süredir görmemiştik.

Bir yandan fizik gücüyle, öte yandan teknik kapasitesiyle rakibini zorlayan, rakibini kendi kalesine doğru iten bir Fenerbahçe vardı sahada.

Maçın sonucu her türlü olabilirdi. Bu açıdan sonuca kimsenin üzülmemesi gerekiyor. Ama Fenerbahçeliler’in gelecekteki maçlar için ümitlenmesine neden olacak bir oyun izledik. Maçın ilk yarısında Fenerbahçe’de aksayan iki oyuncu vardı. Lazetiç ve Abduşşah, oyun düzeni içinde kendilerinden bekleneni yerine getiremediler.

Nitekim önce Lazetiç, sonra Abdullah, ikinci yarıyla birlikte yerlerini Ceyhun ve Rapajc’e bıraktılar. Rapajc’in orta beşlinin en solunda görevlendirilmesini, teknik bir yanlışlık olarak görebiliriz.

Ancak Ali Akdeniz’in sakatlığı, Lorant’a fazla bir seçenekte bırakmıyor. Yapısı itibariyle geç form tutan Abdullah’ın, ilerleyen maçlarda Fenerbahçe için büyük kazanç olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Fenerbahçe içi ilginç bir not da geri üçlünün, belki de hayatlarında ilk kez rakip yarı sahaya bu kadar yakın oynamalarıydı. Bu da Fenerbahçe’nin hücum gücünü çok etkileyen ve rakibi kendi yarı sahasında kalmaya zorlayan bir sonuç yarattı.

Maçın hakemi de uzun süredir görmediğimiz, başarılı bir oyun yönetimi gösterdi. Dünkü maç, temposu ve heyecanıyla bir lig maçına yakışan nitelikteydi.