Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe'nin işi zor

Uzun bir aradan sonra futbolu özlemiş seyirciler olarak güzel bir maç izleme ümidiyle Ankara’ya geldik ama seyrettiğimiz son derece sıkıcı bir orta oyunu oldu.

Hazırlık döneminden sonra Fenerbahçe’nin daha istekli ve daha organize bir futbol ortaya koymasını bekliyordum.

Ancak dün Fenerbahçeli oyuncular, ne yaptıklarını bilmez bir şekilde sahada dolaşıp durdu. Maç boyunca iyi bir şeyler seyretmek ve iyi bir şeyler yazmak için bütün gayretimi sarfettim ama dünkü futbol beni hayal kırıklığına uğrattı. Rüştü’den başka iyi şeyler yapan başka bir Fenerbahçeli oyuncu göremedim. Andersson’un yokluğunda santrfor oynayacak oyuncunun hazırlık döneminde belirlenip bu boşluğun doldurulacağını bekliyorduk.

Ancak dün Baliç ile Rapajc’in arası bomboş kaldı. Fenerbahçe doğru dürüst bir atak geliştiremediği gibi gelecek maçlar için de ümit verecek bir tablo sergilemedi. Baliç’in çıkıp yerine Serhat’ın girmesinden sonra Fenerbahçe ileri ucu biraz daha hareketlendi ve bu hareketlilik beraberlik golüyle, direkte patlayan bir topu getirdi.

Fenerbahçe’nin her iki kanadı da hemen hemen hiç işlemiyordu. Kanatları olmayan bir takımın ortaya sıkışan oyunu açabilmesi de mümkün değildi. Ve dün bir kez daha anlaşıldı. Fenerbahçe iki kez kanatta top getirmeye başardı. Birinde maçın hemen başında Rapajc meşin yuvarlağı içeri atamadı. İkincisinde ise Serhat beraberlik golünü yaptı. Sahada başı boş dolaşan Ogün’ün yerini Ali Güneş’e bırakmasından sonra Fenerbahçe orta sahası daha çok top yapar hale geldi. Ama yürüyerek top oynamaya çalışan bir takımın daha iyi bir sonuç elde edebilmesi ancak tesadüflere ve frikiklere bağlıydı. Bu da iki saate yakın bir süre içerisinde gerçekleşmedi.

Artık maç penaltılara kaldı derken Serhat’ın gerçek bir santrfor gibi mücadeleciliği ile kazandırdığı gol Fenerbahçe’ye tur getirdi. Ancak bu oyun tarzıyla, bu fizik gücüyle ve derinliği olmayan bu kadroyla Sarı-Lacivertliler’in önümüzdeki maçlarda çok sıkıntı çekeceklerini şimdiden söyleyebilirim.

[email protected]