Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe hazır değil

Dün, İstanbul’da benzerine sadece tropikal ülkelerde rastlanabilecek sıcak, nemli ve ağır bir hava vardı. Bu ağır hava maçı seyredenleri oturdukları yerde taciz ederken, sahadaki oyunun zaman zaman ağırlaşmasına ve tatsızlaşmasına yol açtı.

Ancak bu ağır hava koşuluna rağmen Galatasaray lige hazır bir performans gösterdi.

Hagi’nin olmayışı Galatasaray’ın oyununu etkiledi ama takımın önemli adamlarının maç boyunca diri kalabilmeleri Fenerbahçe’nin geleneksel Kadıköy üstünlüğünü sona erdirmeye yetti.

Fenerbahçe ilk yarıda özellikle orta sahada iyi pres yaptı.

Ancak henüz geçen senenin olumsuzluklarını üzerinden atamadığı için ikinci yarıda sahaya istediği oyunu ortaya koyamadı.

Sergio bildiğimiz Brezilyalılar’dan olmadığını dünkü oyunuyla ortaya koydu. Müthiş top tekniğinin yanısıra mücadeleci kişiliği ve inanılmaz hızıyla daha çok Avrupalı üst düzey oyunculardan biri görüntüsünü çizdi.

Baliç ilk yarıda attığı golün dışında sahada pek bir varlık gösteremedi.

Bunda sol kanadı paylaştığı Erol’un olağanüstü kötü performasının da rolü vardı.

Högh geçen seneki tutuk oyununu dün de sürdürdü.

Galatasaray’ın üst üste gelen Fenerbahçe atakları karşısında bunaldığı bir anda Hakan’a hediye ettiği bir pozisyon Sarı Kırmızılı ekibin toparlanmasını da sağladı.

Maçın 60’ıncı dakikasından sonra sahadan iyici silinen Fenerbahçe karşısında Galatasaray, gerçekten rahat bir antrenman maçı yaptı.

Hatta Almanya’da oynadığı hazırlık maçlarında bile karşısında bu kadar rahat top çevirebilecek kolay bir rakip bulamamıştı.

Fenerbahçe dünkü görüntüsüyle henüz lige hazır olmadığını ortaya koydu ve şansı sayesinde Kadıköy’de tarihi bir yenilgi almaktan kurtuldu.