Mehmet Yakup Yılmaz Body Wrapper

Fenerbahçe'ye Başkan olmak

Pazar günü Radikal’deki köşemde Ali Şen’in artık ağız değiştireceğini yazmıştım. Bimaş’dan alınan 11 milyon doları peşin 35 milyon dolarlık naklen yayın parasının Fenerbahçe’deki Ali Şen krizini çözeceğini belirtmiştim.

Çünkü Ali Şen’in son günlerde ağzından düşmeyen ‘referandum’, ‘kabul edilmezse bırakıp giderim’ gibi sözler aslında Başkan’ın prensiplerini değil, parasız kalan kulüpten kaçıp kurtulma isteğini ifade ediyordu.

Allah’tan Bimaş imdada yetişti ve Ali Şen’i gitmekten, Fenerbahçe’yi yeni bir başkanlık krizine girmekten kurtardı.

Ali Şen dünkü Fanatik’te de okuduğunuz gibi artık gitme lafını bir kenara bırakmış görünüyor. Haksız da sayılmaz, çünkü kasası para dolu Fenerbahçe, akıllı bir transfer politikası izlenirse hem Türkiye’de, hem de Avrupa’da başarılı sonuçlar alabilir ve Ali Şen, taraftar nezdindeki prestijini artırarak sürdürebilir.

Ali Şen bir büyük hatadan döndüğüne göre artık ondan Fenerbahçe Başkanı olmanın sorumluluğu içinde davranmasını beklemek de hakkımızdır diye düşünüyorum.

Fenerbahçe’nin geçen sezon nelerde sorun yaşadığı çok açık.

Önce ehliyetli bir teknik kadro işin başına getirilmeli. Veselinoviç ile Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde, ya da UEFA’da mücadele edilemeyeceği geçmiş deneyimlerle sabit. Ali Şen Fenerbahçe’ye layık, uluslararası tecrübesi ve başarıları olan bir teknik adamı sezonun bitmesini beklemeden Fenerbahçe’ye getirmeli.

Transfer bu işten anlayan kişiler tarafından yönetilmeli. Geçen yıl 4 trilyon liranın sokağa atılmasına yol açan hatalar tekrarlanmamalı.

Yabancı oyuncu konusu iyice düşünülmeli. Fenerbahçe’nin orta sahasında, kanatlarında ve ileri ucunda önemli eksiklikleri var. Eldeki kadro yabancılar da dahil olmak üzere gözden geçirilmeli, bu eksiklikleri kapatabilecek yerli yabacı oyuncular şimdiden belirlenmeli ve transfer çalışmaları ona göre sürdürülmeli.

Gelecek sezonun sonunda şampiyonluk turlarına çıkmak ve Ali Şen Başkan, Fenerbahçe şampiyon” diye bağırmak için şimdiden sabırsızlanıyorum.

Milyonlarca Fenerbahçeli’nin gönlünde yatanı gerçekleştirmek için Ali Şen de artık krize oynamayı bir yana bırakmalı ve kolları sıvamalı. Fenerbahçe Başkanı olmanın insana bazı sorumluluklar yüklediğini unutmamalı.